podlahov› temperovacÕ set - elny · 2019-02-18 · podlahov› temperovacÕ set topn· rohoû +...

16
PODLAHOV› TEMPEROVACÕ SET topn· rohoû + regul·tor + p¯ÌsluöenstvÌ UPV S SET 160/1,2 UPV S SET 160/2,0 UPV S SET 160/2,8 UPV S SET 160/3,6 UPV S SET 160/4,8 UPV S SET 160/5,6 UPV S SET 160/6,4 AUS ERFAHRUNG GUT

TRANSCRIPT

Page 1: PODLAHOV› TEMPEROVACÕ SET - Elny · 2019-02-18 · PODLAHOV› TEMPEROVACÕ SET topn· rohoû + regul·tor + p¯ÌsluöenstvÌ UPV S SET 160/1,2 UPV S SET 160/2,0 UPV S SET 160/2,8

Pro uûivatele

NÏkolik vöeobecn˝ch informacÌ _________________________________________________________ 3Zp˘sob provozu ______________________________________________________________________ 3Obsluha ______________________________________________________________________________ 3⁄drûba a servisnÌ sluûba _______________________________________________________________ 3

Pro instalatÈra

NÏkolik vöeobecn˝ch informacÌ _________________________________________________________ 4Rozsah dod·vky: _____________________________________________________________________ 5

Skladba podlahy p i instalaci topn˝ch rohoûÌ do flexibilnÌho lepidla _______________________ 5ZhotovenÌ reviznÌho pl·nu____________________________________________________________ 6P Ìprava vyh Ìvan˝ch podlahov˝ch ploch ______________________________________________ 7Pokl·d·nÌ topn˝ch rohoûÌ __________________________________________________________ 7/8ZmϯenÌ hodnoty odporu v ohmech a izolaËnÌho odporu ________________________________ 8Krytiny povrchu a lepidla ____________________________________________________________ 9Nalepov·nÌ topn˝ch rohoûÌ __________________________________________________________ 9Nan·öenÌ dlaûdiËkovÈho lepidla a mechanickÈ ochrannÈ vrstvy _________________________ 10Ukl·d·nÌ hornÌch potah˘ kobercov˝ch povlak˘, PVC, parket, korku _____________________ 10ElektrickÈ p ipojenÌ _________________________________________________________________ 10Protokol o uvedenÌ do provozu _____________________________________________________ 11UvedenÌ systÈmu do provozu _______________________________________________________ 11

Technick· data

TopnÈ rohoûe UPV S STR _____________________________________________________________ 12ReviznÌ pl·n__________________________________________________________________________ 13

Z·ruka, servis a n·hradnÌ dÌly __________________________________________________________ 14

3

NÏkolik vöeobecn˝ch informacÌN·vod k pouûitÌ si peËlivÏ uschovejte, a p ÌpadnÏ jej p¯edejte dalöÌmu majiteli nebo novÈmu uûivateli.Podlahov· topn· rohoû je vyzkouöena institucÌ VDE a EZ⁄. Podle p Ìsluön˝ch ustanovenÌ musÌ b˝t tenton·vod kdykoliv k dispozici a p i pr·ci na topenÌ musÌ b˝t p¯ed·n montÈrovi pro sezn·menÌ se systÈmem.Mont·û topnÈ rohoûe smÌ prov·dÏt pouze opr·vnÏn˝ odbornÌk s p Ìsluön˝m osvÏdËenÌm.InstalatÈr po provedenÈ mont·ûi systÈmu a jeho uvedenÌ v Ëinnost p¯ed· reviznÌ pl·n a protokol ouvedenÌ do provozu, kterÈ je nutno spoleËnÏ s n·vodem k mont·ûi a k pouûitÌ peËlivÏ uschovat. NareviznÌm pl·nu je zakresleno, na kter˝ch mÌstech mÌstnosti je topn· rohoû instalov·na, kde bylo uloûenoteplotnÌ Ëidlo a na kterÈm mÌstÏ je umÌstÏn v˝konov˝ ötÌtek. V mÌstech, kde je instalov·na topn· rohoû,se nesmÏjÌ pouûÌt û·dnÈ upevÚovacÌ prost¯edky, vnikajÌcÌ do materi·lu (örouby s hmoûdinkami prodve¯nÌ dorazy, upevnÏnÌ z·chodov˝ch mÌs atd.).P ÌdavnÈ podlahovÈ krytiny, nap . s pouûitÌm koberc˘ tlust˝ch vÌce neû 10 mm, jsou p ÌËinou vyööÌteploty v podlaze a nejsou proto p ÌpustnÈ.Sk ÌnÏ, postavenÈ na podlahu celou svojÌ spodnÌ plochou, resp. vestavnÈ sk ÌnÏ, se smÏjÌ postavitpouze na netopen˝ch ploch·ch. Proto je nutno jiû p i pl·nov·nÌ uvaûovat s nevyt·pÏnou okrajovouzÛnou mÌstnosti ve vzd·lenosti cca 60 cm podÈl stÏn.InstalatÈr trvale nalepÌ v˝konov˝ ötÌtek se zmϯenou hodnotou odporu v ohmech a izolaËnÌm odporemuloûenÈ topnÈ rohoûe na vhodnÈm a lehce p ÌstupnÈm mÌstÏ, nap . ve dve Ìch rozvadÏËe.

Zp˘sob provozuTemperovacÌ systÈm je podlahovÈ p ÌmÈ vyt·pÏnÌ, jeû zajiöùuje temperov·nÌ jednotliv˝ch zÛn, kdehrozÌ nebezpeËÌ chladu od nohou, nap . v koupeln·ch, kuchynÌch, p¯edsÌnÌch saun, hal·ch nebo jin˝choblastech bytu. Topn· rohoû, nalepen· p Ìmo na mazaninu, p¯ed·v· teplo rychle na podlahu, a zajiöùujetak p ÌjemnÈ teplo v oblasti nohou.Topn· rohoû se reguluje pomocÌ elektronickÈho regul·toru teploty podlahy. »idlo regul·toru je instalov·nov ˙rovni topenÌ a mÏ Ì teplotu podlahy, nastavenou na regul·toru. Vûdy podle poûadavku na teplo apodle teploty podlahy, nastavenÈ na ot·ËivÈm voliËi regul·toru, se topn· rohoû zapÌn·, resp. vypÌn·.Regul·tor bere v ˙vahu takÈ tepelnÈ zisky, nap . sluneËnÌm z·¯enÌm a osvÏtlenÌm, a zajiöùuje rovnÏûkromÏ toho kontrolu p¯ed zamrznutÌm. Regul·tor je vybaven samokontrolou, coû znamen·, ûe se topenÌautomaticky vypne p i v˝padku elektrickÈho proudu, poruöe Ëidla nebo zkratu Ëidla.

ObsluhaObsluha vyt·pÏnÌ je omezena na nastavenÌ poûadovanÈ teploty podlahy na ot·ËivÈm voliËi regul·toru,opat¯enÈm p Ìsluön˝mi hodnotami. Dosaûiteln· teplota podlahy je z·visl· na konstrukci podlahy a najejÌ krytinÏ. Instrukce pro obsluhu jsou uvedeny v n·vodu k mont·ûi a pouûÌv·nÌ regul·toru.K tomu, aby vyt·pÏnÌ pracovalo s maxim·lnÌ dosaûitelnou ˙sporou energie, je ˙ËelnÈ instalovat vsystÈmu regul·tor se spÌnacÌmi hodinami. S pouûitÌm tohoto regul·toru je moûno uv·dÏt podlahovÈvyt·pÏnÌ do provozu vûdy podle individu·lnÌch pot¯eb a poûadavk˘ v urËit˝ch nastaviteln˝ch Ëasech.Dobu zapnutÌ je nutno zvolit tak, aby se topenÌ uvedlo v Ëinnost vûdy podle konstrukce podlahy akvality jejÌ krytiny urËitou dobu p¯ed pouûÌv·nÌm. »as pro vypnutÌ topenÌ je moûno zvolit p ibliûnÏ p˘lhodiny p¯ed zakonËenÌm doby pouûitÌ.

⁄drûba a servisnÌ sluûbaCelÈ vyt·pÏnÌ neobsahuje û·dnÈ mechanickÈ souË·sti, podlÈhajÌcÌ opot¯ebov·nÌ, takûe nenÌ ˙drûbazapot¯ebÌ. V p ÌpadÏ, ûe by se projevily poruchy vyt·pÏnÌ, zkontrolujte nejprve, zda je spr·vnÏ nastavenregul·tor. K p¯ekontrolov·nÌ nastavte regul·tor na nejvyööÌ stupeÚ a poËkejte vûdy podle konstrukcepodlahy a podle jejÌ krytiny urËitou dobu, zda se podlaha zah¯eje.Pokud bylo pouûito regul·toru teploty podlahy se spÌnacÌmi hodinami, je nutno p ÌdavnÏ zkontrolovatnastavenÈ provoznÌ doby, jeû je t¯eba v p ÌpadÏ pot¯eby opravit. D·le je nutno p¯ezkouöet, zda senevypnuly jistiËe, p ÌpadnÏ nesp·lily pojistky nebo zda nejsou tyto prvky vadnÈ. Jestliûe se jistiË(e)vypnul(y) vÌcekr·t, je nutno vyrozumÏt elektromontÈra spolu s uvedenÌm oznaËenÌ modelu vyt·pÏnÌ aE-ËÌsla. Tyto daje jsou uvedeny na v˝konovÈm ötÌtku, kter˝ je nalepen nap Ìklad ve dve Ìch rozvadÏËe.P¯esnÈ daje je nutno p¯evzÌt z reviznÌho pl·nu, kter˝ musÌ zpracovat instalatÈr p i pl·nov·nÌ vyt·pÏnÌ.K temperovacÌmu setu je p iloûen z·ruËnÌ list.

4

NÏkolik vöeobecn˝ch informacÌTento n·vod je nutno dodrûet p i instalaci a mont·ûi systÈmu.Podle platn˝ch ustanovenÌ »SN musÌ b˝t tento n·vod kdykoliv k dispozici, a musÌ b˝t p¯ed·n p i pr·cina vyt·pÏnÌ montÈrovi k sezn·menÌ. é·d·me proto vydat n·vod spoleËnÏ s reviznÌm pl·nem uûivateli,kter˝ si tyto dokumenty musÌ peËlivÏ uschovat.TopnÈ rohoûe jsou ploön˝ vyt·pÏcÌ prvek s topn˝mi dr·ty podle normy »SN EN 60 335-1 a lze jejinstalovat p i dodrûenÌ p Ìsluön˝ch instalaËnÌch p¯edpis˘ ve vnit¯nÌch Ë·stech obytn˝ch prostor˘,mÌstnostech s koupacÌ vanou a sprchou, v zast¯eöen˝ch plov·rn·ch (plaveck˝ch hal·ch) a ve vlhk˝ch,resp. mokr˝ch mÌstnostech pro temperov·nÌ podlahy.1. Mont·û a p ipojenÌ systÈmu topn˝ch rohoûÌ a jin˝ch elektrick˝ch provoznÌch prost edk˘ smÌ prov·dÏt

pouze p Ìsluön˝ odbornÌk. P itom je nutno dodrûet normu »SN 34 74 10-4 a dalöÌ odpovÌdajÌcÌplatnÈ p¯edpisy. P i instalaci systÈmu v prostor·ch a za ÌzenÌch zvl·ötnÌho druhu je nutno dodrûettakÈ speci·lnÌ instalaËnÌ normy, platnÈ pro tyto p Ìpady, a sice:Norma »SN 33 20 00-7-701: MÌstnosti s koupacÌmi vanami a sprchamiNorma »SN 33 20 00-7-702: Zast¯eöenÈ plov·rny

2. TopnÈ rohoûe je moûno ukl·dat na jak˝koliv hladk˝ podklad, jako mazanina nebo rovnÏû nad¯evot ÌskovÈ desky, odolnÈ proti vlhkosti. P i ukl·d·nÌ na d¯evot ÌskovÈ desky je nutno dodrûet"Instrukce pro pokl·d·nÌ keramick˝ch dlaûdic a desek na d¯evot ÌskovÈ desky".

3. Jmenovit· meznÌ teplota topn˝ch rohoûÌ je 80∞C.Pozor! P i ukl·d·nÌ topn˝ch rohoûÌ na hork˝ asfalt je nutno db·t na to, aby byl tento podkladtepelnÏ odoln˝ aû do teploty cca 85∞C.

4. TopnÈ rohoûe se nesmÌ ukl·dat na lehce nebo norm·lnÏ ho lav˝ch stavebnÌch materi·lech podlenormy »SN 33 21 30.

5. P i ukl·d·nÌ topn˝ch rohoûÌ v um˝v·rn·ch, koupeln·ch a mÌstnostech se sprchami je nutno oddÏlitsp·rou plochy, kterÈ jsou zapot¯ebÌ pro mont·û sanit·rnÌho vybavenÌ, jako nap . koupacÌ vany,sprchovÈ vaniËky, stojan klozetovÈ mÌsy apod. Vzd·lenost k vodiv˝m materi·l˘m musÌ b˝t minim·lnÏ30 mm.

6. Sk ÌnÏ, postavenÈ na podlahu celou svojÌ spodnÌ plochou, resp. vestavnÈ sk ÌnÏ, se smÏjÌ postavitpouze na netopen˝ch ploch·ch. Proto je nutno jiû p i navrhov·nÌ uvaûovat s nevyt·pÏnou okrajovouzÛnou mÌstnosti ve vzd·lenosti cca 60 cm podÈl stÏn, a tato oblast musÌ b˝t potom zakreslena vreviznÌm pl·nu.

7. TopnÈ vodiËe topn˝ch rohoûÌ se nesmÏjÌ v û·dnÈm p ÌpadÏ zkracovat. StudenÈ vodiËe (pro p Ìvodproudu) je moûno zkracovat i prodluûovat.

8. Pro upevnÏnÌ topn˝ch rohoûÌ na podlahu se nesmÏjÌ pouûÌvat h¯ebÌky nebo jinÈ kovovÈ p¯edmÏty.9. P i ukl·d·nÌ prvk˘ topn˝ch rohoûÌ je nutno db·t na to, aby topnÈ dr·ty nebyly zm·ËknutÈ nebo

zalomenÈ.10. Uloûen· topn· rohoû se nesmÌ k Ìûit s dilataËnÌ sp·rou v podlaze.11. V mÌstech, kde jsou instalov·ny topnÈ rohoûe, se nesmÏjÌ pouûÌt û·dnÈ upevÚovacÌ prost¯edky,

vnikajÌcÌ do materi·lu, jako nap . örouby s hmoûdinkami pro dve¯nÌ dorazy, atd..12. P ÌdavnÈ podlahovÈ krytiny, nap . s pouûitÌm koberc˘ tlust˝ch vÌce neû 10 mm, jsou p ÌËinou vyööÌ

teploty v podlaze a nejsou proto p ÌpustnÈ.

Hrub· podlaha

Rozsah dod·vkyBalenÌ obsahuje n·sledujÌcÌ Ë·sti:ï Topnou rohoû UPV S STR (1)ï Elektronick˝ regul·tor teploty v podlaze

ZhotovenÌ reviznÌho pl·nu

JeötÏ p¯ed poloûenÌm topnÈ rohoûe je nutno nejprve zhotovit reviznÌ pl·n. V reviznÌm pl·nu je t¯ebadokumentovat, na kter˝ch mÌstech v mÌstnosti jsou umÌstÏny

- topn· rohoû- Ëidlo teploty podlahy- studenÈ vodiËe (elektrickÈ p ipojovacÌ vedenÌ).

P i pl·nov·nÌ v mÌstnostech pro koup·nÌ a sprchov·nÌ je t¯eba mÌt na z¯eteli, ûe plochy pro koupacÌvanu, sprchu, podstavec pro z·chodovou mÌsu atd., a d·le odstupy k vodiv˝m materi·l˘m musejÌ b˝toddÏleny sp·rou ve vzd·lenosti minim·lnÏ 30 mm. Uvaûuje-li se v mÌstnostech instalovat sk ÌnÏ,postavenÈ na podlaze celou svojÌ spodnÌ plochou, je t¯eba dodrûet netopenou okrajovou zÛnu podÈlstÏn v ö̯ce 60 cm. P i pl·nov·nÌ je nutno takÈ mÌt na z¯eteli, ûe se musÌ p i pokl·d·nÌ dodrûet mezijednotliv˝mi topn˝mi rohoûemi odstup 3 - 5 cm. V reviznÌm pl·nu je takÈ t¯eba zakreslit, na kterÈmmÌstÏ, nap . v rozvadÏËi, je umÌstÏn v˝konov˝ ötÌtek. ReviznÌ pl·n a protokol o uvedenÌ systÈmu doprovozu je t¯eba po provedenÈ mont·ûi bezpodmÌneËnÏ p¯edat spolu s n·vodem k mont·ûi a pouûitÌuûivateli, kter˝ dokumenty peËlivÏ uschov·.

P¯Ìklad reviznÌho pl·nu

x: poloha Ëidla:mÌry ÖÖÖ......(nap . vych·zet z rohumezi koupacÌ vanou a stÏnou)

x

7

P¯Ìprava vyh¯Ìvan˝ch podlahov˝ch plochJako prvnÌ krok je t¯eba bezpodmÌneËnÏ zkontrolovat, zda nevyËnÌvajÌ z podlahy ostrÈ hrany neboöpiËatÈ p¯edmÏty, kterÈ by mohly topnÈ dr·ty poökodit. Pokud by tomu tak bylo, je t¯eba tyto p¯edmÏtyodstranit. U novostaveb je nutno si uvÏdomit skuteËnost, ûe doba vyschnutÌ mazaniny je 4 aû 6 t˝dn˘.P i pokl·d·nÌ topn˝ch rohoûÌ se nesmÌ zapomÌnat na to, ûe se na topnÈ rohoûe smÌ vstupovat pouze vm̯e, bezpodmÌneËnÏ pot¯ebnÈ pro ukl·d·nÌ. P¯ed poloûenÌm topnÈ rohoûe se instaluje krabice podomÌtku na mÌstÏ, kde je moûno p ivÈst jak p ipojovacÌ vodiËe vyt·pÏcÌho systÈmu, tak i Ëidlo teplotypodlahy regul·toru. Pro elektrickÈ p ipojenÌ je nutno uvaûovat p ipojovacÌ vedenÌ 3 x 1,5 mm2.

D˘leûitÈ upozornÏnÌ:P¯ipojovacÌ vedenÌ se musÌ zavÈst v podlaze bez prodlouûenÌ do krabice pod omÌtkou. Pro Ëidloteploty podlahy je nutno uloûit zvl·ötnÌ pr·zdnou trubku, kter· je souË·stÌ setu. Trubku je t¯ebauloûit tak, aby se Ëidlo nach·zelo bezprost¯ednÏ pod topnou rohoûÌ a cca 10 cm od vnÏjöÌhookraje pozdÏji uloûenÈ topnÈ rohoûe (viz reviznÌ pl·n). VodiËe k p¯ipojenÌ na elektrickou sÌù avedenÌ Ëidla se nesmÏjÌ vÈst v jednÈ spoleËnÈ pr·zdnÈ trubce.

»idlo teploty podlahy regul·toru je nutno zavÈst do p ipravenÈ pr·zdnÈ trubky tak, aby se konec Ëidlanach·zel p i nast·vajÌcÌm ukl·d·nÌ vyt·pÏcÌho systÈmu mezi dvÏma topn˝mi vodiËi (viz reviznÌ pl·n).Aby nemohlo p i lepenÌ topnÈ rohoûe vniknout do trubky Ëidla lepidlo, je konec trubky uzav¯en z·slepkou.P ipojovacÌ vedenÌ Ëidla se musÌ uloûit tak, aby se nek Ìûilo s topn˝mi dr·ty a ani se jich nedot˝kalo.

Pokl·d·nÌ topn˝ch rohoûÌTopnou rohoû je nutno poloûit hladkou stranou (topnÈ dr·ty smϯujÌ nahoru) na vyh Ìvanou plochu.PoûadovanÈho tvaru plochy, kter· je zad·na reviznÌm pl·nem, se dos·hne nast Ìh·nÌm nosnÈ tkaninyn˘ûkami.

uvaûovan· st Ìhan· hrana

D˘leûitÈ upozornÏnÌ:TopnÈ vodiËe topn˝ch rohoûÌ se nesmÏjÌ v û·dnÈm p¯ÌpadÏ zkracovat. P¯i nast¯Ìh·v·nÌ je t¯ebabezpodmÌneËnÏ db·t na to, aby se oddÏlila pouze plastov· tkanina, a p¯itom se nepoökodil topn˝dr·t.

8

Pozor!Pod topn˝mi dr·ty oddÏlit pouzenosnou tkaninu!

V mÌstÏ rozst iûenÌ je nynÌ moûno topn˝ dr·t opatrnÏ ohnout a uloûit dalöÌ p·s rohoûe rovnobÏûnÏ kprvnÌmu p·su. NejmenöÌ p Ìpustn˝ hel ohnutÌ topnÈho dr·tu je öestin·sobkem pr˘mÏru topnÈho dr·tu.

Vzd·lenost mezi topn˝mi dr·ty paralelnÏ uloûen˝ch p·s˘ rohoûe musÌ Ëinit nejmÈnÏ 3 - 5 cm.

Pozor!Tato vzd·lenost je minim·lnÌ a nesmÌ b˝t menöÌ. P·sy rohoûe se nesmÏjÌ v û·dnÈm p¯ÌpadÏukl·dat p¯es sebe.

Podle popisovanÈho zp˘sobu se nynÌ uloûÌ systÈm na celou vyh Ìvanou plochu.Nakonec je nutno uloûit p ipojovacÌ vodiËe topnÈ rohoûe do podlahy buÔ vysek·nÌm malÈ dr·ûky domazaniny nebo do pr·zdn˝ch trubek. VodiËe pro p ipojenÌ elektrickÈho proudu se uloûÌ do dr·ûky, resp.do pr·zdnÈ trubky a zavedou do krabice pod omÌtkou bÏhem lepenÌ topnÈ rohoûe.

ZmϯenÌ hodnoty odporu v ohmech a izolaËnÌho odporuP¯ed nalepenÌm topnÈ rohoûe a bÏhem celÈho zpracov·nÌ je t¯eba urËovat s pouûitÌm mÏ ÌcÌho p Ìstrojehodnotu odporu v ohmech (viz technick· data na str·nce 11) a izolaËnÌ odpor. Po dohotovenÌ vyt·pÏnÌse musÌ hodnoty zapsat do p iloûenÈho nalepovacÌho v˝konovÈho ötÌtku a do protokolu o uvedenÌsystÈmu do provozu.

Pozor!Bez pr˘kazu, ûe byly zmϯeny hodnota odporu v ohmech a hodnota izolaËnÌho odporu odpad·poskytnutÌ z·ruky.

9

Krytiny povrchu a lepidlaPro nalepenÌ topn˝ch rohoûÌ, dlaûdic, a d·le jako mechanickÈ ochrany pro hornÌ krytiny, jako kobercovÈpodlahy, PVC, korek atd. je nutno pouûÌt vhodn· lepidla, jeû jsou teplotnÏ st·l· do teploty max. 80∞C.DoporuËujeme v˝robky n·sledujÌcÌch v˝robc˘:

1. Lepidla pro topnÈ rohoûe a dlaûdiceV˝robce: PCI Polychemie Gmbh, AugsburgPCI-Flexmˆrtel Speci·lnÌ lepidlo na dlaûdice pro balkony, terasy a podlahovÈ vyt·pÏnÌ

Tlouöùka lepÌcÌ vrstvy do max. 5 mmTeplotnÌ st·lost od -20 do +80∞CDoba schnutÌ cca 4 aû 5 hodin

PCI- Flexmˆrtel-Schnell Speci·lnÌ lepidlo na dlaûdice pro balkony, terasy a podlahovÈ vyt·pÏnÌTlouöùka lepÌcÌ vrstvy do max. 5 mmTeplotnÌ st·lost od -20 do +80∞CDoba schnutÌ cca 2 aû 3 hodiny

V˝robce: ARDEX Chemie GmbH, Witten-AnnenARDURIT X 7 G D¸nnbettmˆrtel (tenkovrstv· malta) + ARDION 90 Kunstharzverg¸tung (zuölechùovacÌp Ìsada ze syntetickÈ prysky ice), na cementovÈ b·zi, vodovzdornÈ, odolnÈ proti mrazu a tvarovateln·.ARDUVIT S 21 Schnellmˆrtel (rychle schnoucÌ malta) + ARDION 90 (zuölechùovacÌ p Ìsada ze syntetickÈprysky ice), vyrobenÈ s p Ìpravkem WITTENER SCHNELLZEMENT S 35 SF, vodovzdornÈ a odolnÈ protimrazu, tvarovatelnÈ.ARDURIT S 16 Schnellbaukleber (stavebnÌ lepidlo pro rychlÈ lepenÌ) + ARDION 90 (zuölechùovacÌp Ìsada ze syntetickÈ prysky ice), na cementovÈ b·zi, pro pouûitÌ v mÌstnostech, tvarovatelnÈ.ARDION 90 Kunstharzverg¸tung (zuölechùovacÌ p Ìsada ze syntetickÈ prysky ice) je vodou ¯editeln·disperze ze syntetickÈ prysky ice bez p Ìdavku rozpouötÏdel. Pro aplikov·nÌ se tato disperze zesyntetickÈ prysky ice ¯edÌ vodou v pomÏru 1 : 1.ARDURIT S 48 je vysoce flexibilnÌ tenkovrstv· malta, odoln· proti vlhkosti , pro pouûitÌ v kuchynÌch,sprch·ch a koupeln·ch.2. Mechanick· ochrana pro hornÌ krytiny, kobercovou podlahu, PVC atd.Pro zajiötÏnÌ mechanickÈ ochrany topnÈ rohoûe p i pokl·d·nÌ hornÌch krytin, jako kobercovÈho povlaku,PVC, korku atd. musÌ b˝t rohoû pokryta ochrannou vrstvou tlouöùky 5 aû 10 mm.Jako vhodnÈho materi·lu se pouûÌv· lehce se roztÈkajÌcÌ cementovÈ tekutÈ malty, nap .

PCI-Periplan 10, PCI-Periplan 20,tlouöùka vrstvy do 10 mm tlouöùka vrstvy do 20 mm

Pokud se pouûijÌ jin· lepidla, musejÌ jejich vlastnosti odpovÌdat vlastnostem lepidel, jeû jsou n·midoporuËena.

Nalepov·nÌ topn˝ch rohoûÌP i p ÌpravÏ lepidla je nutno p¯esnÏ dodrûet p¯edpisy p Ìsluön˝ch v˝robc˘ tÏchto produkt˘. Lepidlo senanese h¯ebenovou zednickou lûicÌ 3 aû 4 mm na podlahu. PotÈ se do lepidla uloûÌ topn· rohoû a spouûitÌm vyhlazovacÌ lûÌce se dob¯e p itiskne. Lepidlo, jeû se protlaËÌ nahoru, je nutno opatrnÏ öpachtlÌvyhladit. P i ukl·d·nÌ je nutno db·t na to, aby bylo Ëidlo teploty podlahy uloûeno mezi dvÏma topn˝midr·ty. (Viz reviznÌ pl·n). Nakonec se po p ÌsluönÈ p ÌpravÏ uloûÌ p ipojovacÌ vodiËe, buÔ lÌcovanÏ dopodlahy nebo/a protaûenÌm p ipraven˝mi pr·zdn˝mi trubkami a zavedou se do krabice pod omÌtkou.D˘leûit· upozornÏnÌ:P¯ipojovacÌ vedenÌ (studenÈ vodiËe) nesmÏjÌ topnÈ dr·ty ani p¯ek¯iûovat ani se jich dot˝kat.VedenÌ se takÈ nesmÌ v podlaze prodluûovat. Jestliûe je regul·tor od mÌsta uloûenÌ umÌstÏn vevÏtöÌ vzd·lenosti, neû to p¯ipouötÌ dÈlka studenÈho vedenÌ, pak se musÌ do stÏny usadit p¯Ìdavn·krabice, do nÌû se vodiËe p¯ipojÌ na svorky.Po nalepenÌ topn˝ch rohoûÌ je nutno znovu zkontrolovat hodnoty odporu v ohmech a izolaËnÌodpor, a zjiötÏnÈ v˝sledky porovnat s prvnÌm mϯenÌm.Na dob¯e viditelnÈm mÌstÏ p¯ed, resp. v mÌstnosti upevnit Ëerven˝ ötÌtek "Pozor kolegovÈ emeslnÌci!",kter· je dod·na spoleËnÏ s topnou rohoûÌ, aby byli p ÌpadnÌ dalöÌ ¯emeslnÌci upozornÏni, ûe je napodlaze uloûeno podlahovÈ vyt·pÏnÌ.

10

Principi·lnÌ schÈma elektrickÈho zapojenÌ

Nan·öenÌ dlaûdiËkovÈho lepidla a mechanickÈ ochrannÈ vrstvyD Ìve, neû je moûno nanÈst dlaûdiËkovÈ lepidlo, resp. mechanickou ochrannou vrstvu pro p ilepenÌhornÌho povlaku, je nutno dodrûet dobu proschnutÌ lepidla, pouûitÈho pro lepenÌ topnÈ rohoûe. P inan·öenÌ lepidla, resp. ochrannÈ vrstvy je nutno db·t na to, aby se nepoökodily topnÈ dr·ty topnÈrohoûe.

POZOR!BÏhem celÈho postupu pokl·d·nÌ, resp. nan·öenÌ mechanickÈ ochrannÈ vrstvy musÌ b˝t p¯ipojenmϯÌcÌ p¯Ìstroj, aby bylo kdykoliv identifikovatelnÈ jakÈkoliv poökozenÌ topnÈ rohoûe a bylo moûnopoökozenou topnou rohoû vymÏnit za novou.

Pokud se jako hornÌ krytina pouûijÌ dlaûdice, uloûÌ se p Ìmo do dlaûdicovÈho lepidla. P i pokl·d·nÌkobercov˝ch povrch˘, parket, PVC atd. se musÌ mechanick· ochrann· vrstva vyhladit. P i pr·ci jet¯eba p¯esnÏ dodrûovat pokyny pro zpracov·nÌ, kterÈ doporuËuje v˝robce p ÌsluönÈ stÏrkovÈ hmoty.Po skonËenÌ pracÌ se musÌ znovu zkontrolovat hodnoty odporu v ohmech, a tyto hodnoty porovnat sprvnÌm mϯenÌm.

Ukl·d·nÌ hornÌch krytin: koberc˘, PVC, parket, korkuHornÌ krytiny je moûno vûdy podle stavu vlhkosti v objektu uloûit nejd Ìve po t¯ech dnech od nalepenÌtopnÈ rohoûe. P itom je nutno db·t na to, aby se pouûily v˝hradnÏ hornÌ krytiny, vhodnÈ pro podlahovÈvyt·pÏnÌ.P itom je t¯eba dodrûet n·sledujÌcÌ hodnoty:KobercovÈ krytiny max. 20 mm v˝öky, hodnota λ = 0,09 W/(m.K)Parkety max. 16 mm v˝öky, hodnota λ = 0,14 W/(m.K)PVC max. 10 mm v˝öky, hodnota λ = 0,23 W/(m.K)Korek max. 10 mm v˝öky, hodnota λ = 0,08 W/(m.K)Dlaûdice max. 30 mm v˝öky, hodnota λ = 1,00 W/(m.K)

ElektrickÈ p¯ipojenÌElektrick˝ proud je nutno p ipojit tak, aby bylo moûno elektricky oddÏlit topnou rohoû od sÌtÏ na vöechpracovnÌch vodiËÌch p i rozev¯enÌ kontakt˘ minim·lnÏ 3 mm. Jako vhodn· oddÏlovacÌ za ÌzenÌ prop¯eruöenÌ pracovnÌch vodiˢ jsou povaûov·ny nap . vypÌnaËe LS, pojistky (pojistky je t¯eba vyjmout zobjÌmky) a stykaËe. Je nezbytnÏ nutnÈ dodrûet p¯ÌsluönÈ p¯edpisy a ustanovenÌ mÌstnÌhoelektrorozvodnÈho podniku.Pro zajiötÏnÌ ochrany proti nebezpeËn˝m proud˘m spojenÌm na kostru je nutno vybavit proudov˝obvod pro nap·jenÌ topnÈ rohoûe proudov˝m chr·niËem - ochrann˝m za ÌzenÌm proti chybn˝m proud˘mpodle normy »SN EN 61 008 s jmenovit˝m chybov˝m proudem < = 30 mA.P ipojovacÌ vedenÌ topnÈ rohoûe se p ipojÌ podle schÈmatu elektrickÈho zapojenÌ pouûitÈho regul·toru.P itom je nutno db·t zvl·ötÏ na dokonalÈ p ipojenÌ ochrannÈho vodiËe (zeleno/ûlut˝).

Pro p ipojenÌ elektrickÈho proudu je platnÈ pouzeschÈma zapojenÌ, nalepenÈ v regul·toru teplotypodlahy, resp. ve spÌnacÌch hodin·ch.

Dodrûujte proto, schema elektrickÈho zapojenÌregul·toru p ibalenÈho v setu.

Na jeden regul·tor teploty je moûno p ipojit nÏkoliktopn˝ch rohoûÌ.Pozor! VÏtöÌ poËet topn˝ch rohoûÌ se smÌ p ipojit pouzes pouûitÌm paralelnÌho zapojenÌ (nikoliv zapojenÌm vsÈrii). Je nutno dodrûet uveden˝ maxim·lnÌ spÌnacÌproud, resp. spÌnacÌ v˝kon regul·toru.

11

Protokol o uvedenÌ do provozuPo skonËenÌ vöech pracÌ je nutno p¯edat z·kaznÌkovi vyplnÏn˝ protokol o uvedenÌ za ÌzenÌ do provozu,reviznÌ pl·n, z nÏhoû vypl˝vajÌ poloha topn˝ch rohoûÌ a podlahovÈho Ëidla, a d·le n·vod k mont·ûi apouûitÌ. Na p ilepovacÌ v˝konov˝ ötÌtek, kter˝ je souË·stÌ dod·vky topnÈ rohoûe, je t¯eba ruËnÏ vyplnitzmϯenou hodnotu odporu v ohmech, a ötÌtek nalepit na dob¯e p ÌstupnÈ mÌsto v rozvadÏËi.

UvedenÌ systÈmu do provozuSe zkuöebnÌm vyt·pÏnÌm je moûno zaËÌt 24 hodin po uloûenÌ topnÈ rohoûe. Aby se zajistilo pomalÈvytvrzov·nÌ pouûit˝ch lepÌcÌch a stÏrkov˝ch hmot, je t¯eba nastavit p i prvnÌm zatopenÌ ot·Ëiv˝ voliËregul·toru na minim·lnÌ teplotu. V tomto nastavenÌ se ponech· topenÌ nejmÈnÏ na dobu 24 hodin vprovozu. V dalöÌch dnech je potom moûno pomalu volit vyööÌ teplotu.