hotelijersko-turistička škola u zagrebu frankopanska 8, · pdf filejezika -priprema za...

2
Hotelijersko-turistička škola u Zagrebu Frankopanska 8, Zagreb Kurikulum za dodatnu nastavu iz hrvatskog jezika-kurikulum za državnu maturu ŠTO? ZAŠTO? TKO? KAKO? KADA? S KOJIM PREDVIĐENIM UČINKOM? VREDNOVANJE AKTIVNOSTI TROŠAK AKTIVNOSTI AKTIVNOST/NA STAVNI SADRŽAJ CILJ AKTIVNOSTI UKLJUČENI DIONICI METODE RADA VREMENSKI TIJEK PROCESA ZNANJA VJEŠTINE KOMPETENCIJE DOSTIGNUTA RAZINA POSTIGNUĆA IZRAŽEN U NOVCU ILI VREMENU Dodatna nastava hrvatskoga jezika -priprema za Državnu maturu za učenike četvrtih razreda Hotelijersko- turističke škole (70 sati) Razvijati vještine i sposobnosti gramatičkog mišljenja, pisanog izraza te razvijati i proširivati književno znanje s područja svjetske i hrvatske književnosti koji se u strukovnoj školi ne obrađuju, a provjeravaju se na ispitu Državne mature. Učenici četvrtih razreda Hotelijersko- turističke škole Učenici se uključuju na temelju vlastite odluke. Voditeljica: Ana Markulin,prof. Metode čitanja; govorenja, upućivanje, heuristički razgovor Metode razmišljanja: asociranje, uspoređivanje, zaključivanje, usustavljivanje. Nastava će se provoditi u učionici uz korištenje nastavnih listića, računala i interneta te drugih nastavnih pomagala. listopad 2015. svibanj 2016. -- detaljnije će upoznati sustav hrvatskoga standardnog jezika na pravogovornoj, pravopisnoj, fonološkoj, gramatičkoj, leksičkoj i stilističkoj razini - usvojiti će dodatna znanja o teoriji i povijesti književnosti te upoznati više reprezentativnih djela hrvatske i svjetske književnosti - povezivati će sadržaje i postignuća stečena programom hrvatskoga jezika u četverogodišn joj strukovnoj školi s novim sadržajima i postignućima - samostalno će aktivno primjenjivati komunikacijsk e vještine (slušanje, govorenje, čitanje, pisanje) - samostalno će čitati, razumijevati, tumačiti i prosuđivati tek stove različitih funkcionalnih stilova Vrednovanje se odvija kroz promatranje postignuća učenika, tj. kroz njihov uspjeh u praćenju i svladavanju sadržaja dodatne nastave hrvatskoga jezika. Rezultati na ispitu DM 2016. Troškovi printanja i kopiranja materijala 70 sati nastave hrvatskog jezika U Zagrebu, rujan 2015. Profesorica: Ana Markulin

Upload: truongtram

Post on 11-Feb-2018

222 views

Category:

Documents


5 download

TRANSCRIPT

Page 1: Hotelijersko-turistička škola u Zagrebu Frankopanska 8, · PDF filejezika -priprema za Državnu maturu za učenike četvrtih razreda Hotelijersko-turističke škole (70 sati) Razvijati

Hotelijersko-turistička škola u Zagrebu Frankopanska 8, Zagreb

Kurikulum za dodatnu nastavu iz hrvatskog jezika-kurikulum za državnu maturu

ŠTO? ZAŠTO? TKO? KAKO? KADA? S KOJIM PREDVIĐENIM UČINKOM? VREDNOVANJE

AKTIVNOSTI

TROŠAK

AKTIVNOSTI

AKTIVNOST/NA

STAVNI

SADRŽAJ

CILJ AKTIVNOSTI UKLJUČENI

DIONICI METODE RADA

VREMENSKI TIJEK

PROCESA ZNANJA VJEŠTINE KOMPETENCIJE

DOSTIGNUTA

RAZINA

POSTIGNUĆA

IZRAŽEN U

NOVCU ILI

VREMENU

Dodatna

nastava

hrvatskoga

jezika -priprema

za Državnu

maturu za

učenike četvrtih

razreda

Hotelijersko-

turističke škole

(70 sati)

Razvijati vještine i

sposobnosti gramatičkog

mišljenja, pisanog izraza

te razvijati i proširivati

književno znanje s

područja svjetske i

hrvatske književnosti koji

se u strukovnoj školi ne

obrađuju, a provjeravaju

se na ispitu Državne

mature.

Učenici četvrtih razreda

Hotelijersko-turističke škole

Učenici se

uključuju na

temelju vlastite

odluke.

Voditeljica:

Ana

Markulin,prof.

Metode čitanja; govorenja, upućivanje, heuristički razgovor Metode razmišljanja: asociranje, uspoređivanje, zaključivanje, usustavljivanje. Nastava će se

provoditi u

učionici uz

korištenje

nastavnih listića,

računala i

interneta te

drugih nastavnih

pomagala.

listopad 2015. –

svibanj 2016.

-- detaljnije će upoznati sustav hrvatskoga standardnog jezika na pravogovornoj, pravopisnoj, fonološkoj, gramatičkoj, leksičkoj i stilističkoj razini - usvojiti će dodatna znanja o teoriji i povijesti književnosti te upoznati više reprezentativnih djela hrvatske i svjetske književnosti

- povezivati će

sadržaje i

postignuća

stečena

programom

hrvatskoga

jezika u

četverogodišn

joj strukovnoj

školi s novim

sadržajima i

postignućima

- samostalno

će aktivno primjenjivati komunikacijske vještine (slušanje, govorenje, čitanje, pisanje)

- samostalno će čitati, razumijevati, tumačiti i prosuđivati tekstove različitih funkcionalnih stilova

Vrednovanje se

odvija kroz

promatranje

postignuća

učenika, tj. kroz

njihov uspjeh u

praćenju i

svladavanju

sadržaja dodatne

nastave

hrvatskoga jezika.

Rezultati na ispitu

DM 2016.

Troškovi printanja i kopiranja materijala

70 sati nastave

hrvatskog jezika

U Zagrebu, rujan 2015. Profesorica: Ana Markulin

Page 2: Hotelijersko-turistička škola u Zagrebu Frankopanska 8, · PDF filejezika -priprema za Državnu maturu za učenike četvrtih razreda Hotelijersko-turističke škole (70 sati) Razvijati

Hotelijersko-turistička škola u Zagrebu Frankopanska 8, Zagreb

Kurikulum za dodatnu nastavu iz matematike-kurikulum za državnu maturu

ŠTO? ZAŠTO? TKO? KAKO? KADA? S KOJIM PREDVIĐENIM UČINKOM? VREDNOVANJE

AKTIVNOSTI

TROŠAK

AKTIVNOSTI

AKTIVNOST/NA

STAVNI

SADRŽAJ

CILJ AKTIVNOSTI UKLJUČENI

DIONICI METODE RADA

VREMENSKI TIJEK

PROCESA ZNANJA VJEŠTINE KOMPETENCIJE

DOSTIGNUTA

RAZINA

POSTIGNUĆA

IZRAŽEN U

NOVCU ILI

VREMENU

Dodatna

nastava iz

matematike

-priprema za

državnu maturu

-svladati sadržaje koji

nisu obrađeni na nastavi

(vektori,funkcije,derivaci

je)

-ponaviti, utvrditi,

uvježbati i sistematizirati

srednješkolsko gradivo

matematike, te što

uspješnije položiti

maturu iz matematike

na obje razine

-poticati i razvijati

samostalnost i

samopouzdanje i

odgovornost

-zadovoljni učenici na

satu matemat

Vlasta Knezović,

prof. i

zainteresirani

učenici

Predavačka

metoda

dijaloga,rada s

tekstom

- frontalni,

individualni i rad u

skupini i paru

tijekom nastavne

godine

2015./2016.

- dva sata tjedno

od listopada do

svibnja

reproducirati i

primijeniti definicije i

formule, računske

operacije

Primijeniti

matematička načela

i procese

-rabiti različite

tehnike tijekom

rješavanja zadataka

funkcijama--razvijati

logičko razmišljanje

-snaći se u novim

zadacima, pokazati

preciznost i točnosti

-znati rabiti

kalkulator

- primijeniti stečena

znanja pri rješavanju

zadataka na državnoj

maturi

-koristiti matematički

način mišljenja(logičko

i prostorno mišljenje) i

prikazivanje

(formule,grafovi)

Rezultati

vrednovanja bit

će sami rezultati

državne mature,

koji će se dalje

koristiti pri

učenikovom upisu

na fakultet

-

samovrednovanje

škole

Dodatna nastava

iz matematike

-priprema za

državnu maturu

Troškovi krede,

papira I tonera za

printanje I

kopiranje

nastavnih

materijala

Profesorica: Vlasta Knezović