rph 17.2.2014

Upload: perdull-der-chopper

Post on 10-Feb-2018

239 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

  • 7/22/2019 rph 17.2.2014

    1/3

    RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENGURUSAN DIRI

    Kelas : K4 Mata Pelajaran : Pengurusan Diri

    Tarikh : 17 Februari 2014 Hari : Isnin

    Masa : 0940 1010 (30 minit) Bilangan Murid :5 orang

    Tajuk : Cara makan dan minum

    Standard Kandungan : 1.2 Mengamalkan cara makan dan minum yang betul

    Standard pembelajaran : 1.2.4 Menyatakan adab sebelum

    i. Makan

    ii. Minum

    Hasil Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :

    1. Menunjukkan 3 daripada 4 cara makan dan minum yang betul

    2. Menyatakan 2 darpada 4 adab makan dan minum dengan betul

    Penggabungjalinan : Bahasa Melayu, Kemahiran manipulatif,

    Pengetahuan Sedia Ada : Murid megetahui cara dan adab ketika makan dan minum.

    Penerapan Nilai : Kerjasama, Keberanian, Kerajinan

    Unsur Terapi : Motor halus, Pertuturan, sosialisasi

    Bahan Bantu Mengajar : Komputer Riba , Klip Video, Slaid, Lembaran Kerja.

  • 7/22/2019 rph 17.2.2014

    2/3

    Rancangan Pengajaran Harian

    Tajuk : Adab makan dan minum

    Langkah/Masa Isi Kandungan Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Strategi/Kaedah / Bahanbantu

    mengajar/KBKK/Nilaimurni

    Peranan guru Peranan pelajar

    Set induksi(5 minit )

    Bersoal jawab mengenai caramakan dan minum.

    Guru bersoal jawabdengan murid

    Murid bersoal jawab denganguru.

    Kaedah : soal jawabBbm:Kbkk:Nilai : bersemangat

    Langkah 1

    (10 minit) Bersoal jawab mengenai caramakan yang betul:

    Adab makan dan minum

    1. Basuh tangan2. Baca doa3. Cara duduk4. Basuh tangan selepas

    makan

    Guru menerangkan adabmakan dan minum yangbetul

    Murid diterangkan tentangadab makan dan minum yangbetul.

    Kaedah : tunjuk cara

    Bbm:Kbkk:Nilai : bersemangat,kesabaran

    Langkah 2( 10 minit ) Lembaran kerja Guru mengedarkan

    lembaran kerjaMurid menyiapkan lembarankerja

    Kaedah : cara kerjaBbm:lembaran kerjaKbkk:Nilai : kesabaran,ketekunan

  • 7/22/2019 rph 17.2.2014

    3/3

    Penutup(5 minit ) Rumusan

    Guru bertanya kepadamurid apa yang dipelajaripada hari ini.

    Murid memberitahu apa yangdipelajari.

    Kaedah :Bbm:Kbkk:Nilai :

    Refleksi pengajaran :

    ..

    ..

    ..

    ..

    ..

    ..

    ..

    ..