óravázlat ped
DESCRIPTION
TRANSCRIPT
Hálózatalapú óravázlat
Elektromos médiumok és tananyagok
Készítette: Csekéné Müller Katalin
Pedagógiatanár MA2013/2014.I. ÉvfolyamKeresztfélév
Neptun kód: ADTRJU
„A modern oktatási rendszerek egyik fő jellemzője, hogy az iskola mind jobban átfogja a tanulók egész élettevékenységét, s ennek jegyében gazdag lehetőséget biztosít a szabadidő értelmes eltöltésére. „
Mihály Ildikó
Az intézmény bemutatása
• a megyeszékhely egyetlen sajátos nevelési igényű tanulókat ellátó iskolája
• több korosztály ellátásában vesz rész• tanulóik többsége tanulásban akadályozott enyhe
fokú értelmi fogyatékos• értelmében akadályozott gyermekeket integrált
nevelése is az intézmény profilját képezi• autista iskola• SNI utazó tanári hálózat
Foglalkozás - óra• Foglalkozás helye:
– Illyés Gyuláné Óvoda, Általános Iskola és Speciális Szakiskola, autista A csoport
• Időpont:– 2013. október 24.
• Időtartam:– 1 tanóra – 45 perc
• Foglalkozás vezető:– Csekéné Müller Katalin
• Segítők:– gyógypedagógiai
asszisztensek
• Foglalkozás típusa, témája:
– kézműves foglalkozás– Halloween
• A rendezvény jellege– Napközi - Délutáni foglalkozás
• Létszám: – 8 fő
A foglalkozás célja
• ismeretek felidézése• ismeretek elmélyítése• kreativitásfejlesztés• finommotorika
fejlesztése• együttműködési készség
fejlesztése
Költségvetés
Anyag megnevezése Mennyiség /db/
Ár/db-m
Ft
Ár/összesen
Ft
BevételForrás megneve-zése
Ft
Karton: 110x12
fehér fekete narancssárga
1 1 1
115
345
saját forrás
1302
Ragasztó- stift:
36 grammos
3 149 447
Mágnes csíkban 50 cm 700 350Lamináló fólia 4 db 40 160Összesen 1302
Előkészítési feladatok
Az előkészítés forgatókönyveSzabadidős tevékenység témája
Halloween - hűtőmágnes készítése
Időpont 2013. november 24. 13.00Helyszín Salgótarján, Illyés Gyuláné Óvoda, Általános Iskola,
Speciális Szakiskola, Autista A csoport
Célkitűzés A különböző technikák bemutatása, ajándékötletek karácsonyra
Kézműves foglalkozás szervezője
Csekéné Müller Katalin
Célközönség Az autista A csoport tanulóiVárható létszám 11 főSegítők 3 fő (pedagógus és pedagógiai asszisztensek)
Szervezési- és lebonyolítási forgatókönyvben szerepel
Szervezés• Vásárlás, anyagbeszerzés• Szükséges előkészületek• sablonok elkészítése• képek letöltése az
internetről
Lebonyolítás• Eszközök, helyszín
előkészítése• A foglalkozás megtartása• Rendrakás a gyerekekkel
A foglalkozás menete I.
• A gyerekek köszöntése• A téma ismertetése
A foglalkozás menete II.
Halloween
• A Halloween eredete –beszélgetés a gyerekek előzetes ismeretiről, történet mesélése
http://sulihalo.hu/ajanlo/aktualis/6178-halloween-tortenete-hagyomanyai
• Jelképek, jellegzetes figurák bemutatása képen - interaktív tábla segítségével
• Mintadarabok bemutatása
A foglalkozás menete III.
• Szükséges eszközök, anyagok kiosztása– sablonok– ceruza– kartonok– ollók
A foglalkozás menete IV.
A hűtőmágnes elkészítése - differenciált segítségadaással
• Mit vagy miket készítek? – döntés segítséggel
• sablon körberajzolása• nyírás• szükség esetén ragasztás • / szem-denevérre/
A foglalkozás menete V.
A foglalkozás menete VI.
Befejező mozzanatok
• A munkadarabok laminálása
• Mágnes ragasztása a laminált munkadarabra
• A kész munkadarabok megtekintése, értékelése
UtómunkálatokIdő Feladat Helyszín Műszaki
feltételSzemélyi feltétel
Tár-gyi felté-tel
Egyéb Kifi-zetési mód
Felelős
2013.10.24. Rendrakás
pakolás
autista csoport ebédlője, csoportos foglalkozás helye
asszisztensek takarító eszközök
Csekéné
2013.10.25. Fényképek válogatása, rendezése, archiválása
lakásom fényképezőgép
laptop
Csekéné Csekéné
Összegzés
• Az óra eleji bevezetés felkeltette a gyerekek érdeklődését
• A foglalkozáson a tanulók aktívan vettek részt, képességeiknek megfelelő volt a feladatválasztás
• Az asszisztensek mindenkit képességeihez mérten segítettek
• A munkadarabok jól sikerültek• Örömet jelentet a tanulók számára a foglalkozás
Köszönöm a figyelmet!