Природа восени. Урок – подорож з Лісовичком

11
Тема: Природа восени. Урок – подорож з Лісовичком. Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання учнів про характерні ознаки осені в неживій і живій природі, розвивати спостережливість, увагу, мислення, уміння порівнювати та узагальнювати, виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища та до свого здоров’я. Обладнання: ілюстрації із зображенням золотої осені, малюнок Лісовичка, кросворд, завдання для роботи в парах, відео запис «Краса природи восени», презентація «Природа восени», запис шуму вітру, ноутбук. Тип уроку: узагальнення та систематизація знань ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. Пролунав уже дзвінок, починається урок. Всіх покликав на урок. Тож і ми часу не гаймо, Працювати починаймо! ІІ. Аналіз спостережень за природою восени.

Upload: -

Post on 14-Feb-2017

62 views

Category:

Education


6 download

TRANSCRIPT

Page 1: Природа восени. Урок – подорож  з Лісовичком

Тема: Природа восени. Урок – подорож з Лісовичком.Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання учнів про характерні ознаки осені в неживій і живій природі, розвивати спостережливість, увагу, мислення, уміння порівнювати та узагальнювати, виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища та до свого здоров’я.Обладнання: ілюстрації із зображенням золотої осені, малюнок Лісовичка, кросворд, завдання для роботи в парах, відео запис «Краса природи восени», презентація «Природа восени», запис шуму вітру, ноутбук. Тип уроку: узагальнення та систематизація знань ХІД УРОКУІ. Організаційний момент. Пролунав уже дзвінок, починається урок. Всіх покликав на урок. Тож і ми часу не гаймо, Працювати починаймо! ІІ. Аналіз спостережень за природою восени.

III. Актуалізація опорних знань.1. Загадки – кросворди ( Робота з використанням презентації

«Природа восени»)

Page 2: Природа восени. Урок – подорож  з Лісовичком

1)Барабана я не маю, нотну грамоту не знаю, та, бува, що безліч діб вибиваю влучно дріб.

2)Рудий Микола упав у ставок. Сам не потонув і води не сколихнув. 3)Гуляє в полі, та не кінь. Літа на волі, та не птиця. 4) Сивий кінь на весь світ наліг. 5)Він на дубі виростає, шапочку гар-неньку має. З дуба в землю упаде і весною проросте.

2.«Відеоскарбничка». Перегляд відео» Природа восени» та бесіда за змістом.- Які почуття викликає в уяві побачене?- Які почуття будить мелодія? (Радість і водночас смуток огортає

душу. Хочеться йти лісом. Слухати, як під ногами шарудить листя.)IV. Повідомлення теми і завдань уроку. - Сьогодні у нас незвичайний урок . Ми здійснимо подорож до тітоньки Осені, в її чарівну країну, а допоможе нам в цьому її друг – Лісовичок – боровичок. Він приготував для вас різні завдання, за кожне завдання від нього отримуватимете чарівний листочок на згадку. Покладіть голівки на парти і заплющіть очі. (Звучить запис вітру)Ми вирушаємо.(Вчитель відкриває малюнки осіннього пейзажу, які прикріплені на дошці і з'являється Лісовичок)V.Основна частина уроку 1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

- Ми вже в країні Осені. Погляньте, як красиво навкруги. Скільки листя під ногами. - Які дні переважають восени? – Правильно – дощові!- Тож, зараз з Лісовичком ми вирушаємо в гості до дощика.

2. Запитання від дощика:

Page 3: Природа восени. Урок – подорож  з Лісовичком

3.Гра «Знайди лісову господарку». Вирушаємо в гості до звірят.

Page 4: Природа восени. Урок – подорож  з Лісовичком

Музична фізкультхвилинка з лісовими звірятами

4. Робота в парах. Наш Лісовичок хоче дізнатися, чи знаєте ви прислів’я про осінь ( з розсипаних слів скласти прислів’я ).

Як вересніє, то i дощик сіє. Як листопад дерев не обтрусить - довга зима бути мусить. Жовтень ходить по краю, та виганяє птиць із гаю. Восени день блисне, а три кисне.

- А спробуйте скласти своє прислів’я про осінь чи осіння місяці! - Молодці!

5. Творче завдання - Лісовичок пропонує вам подивитися, як уявляє собі осінь художниця Наталя Чубко. – Як ви уявляєте собі осінь?

Page 5: Природа восени. Урок – подорож  з Лісовичком

Наталя Чубко. Дівчина-осінь- Молодці, діти, Лісовичок дуже радий, що у вас така багата уява!

VI. Узагальнення і систематизація знань учнів.

1. Тестування від країни Осінь

- Молодці! Гарно впорались із завданням! VII. Домашнє завдання .

VIII. Підсумок уроку. - Діти, наша мандрівка закінчилась. Гра «Мікрофон» - Де ми побували?

- Чи сподобалася вам подорож?- Що найбільше запам'яталося?

Page 6: Природа восени. Урок – подорож  з Лісовичком

- Хто нам сьогодні допомагав? Хто найбільше назбирав листочків? Лісовичок вам дуже вдячний, ви всі гарно попрацювали на уроці!

- До нових зустрічей!

Page 7: Природа восени. Урок – подорож  з Лісовичком
Page 8: Природа восени. Урок – подорож  з Лісовичком

Наталя Чубко. Дівчина-осінь

Page 9: Природа восени. Урок – подорож  з Лісовичком

Урок – подорож з

природознавства за темою: «Природа

восени» 2 клас Підготувала

вчитель початкових класів

Жукотківської ЗОШ I-IIст.

Передня Ольга Миколаївна