Урок 53 української мови у 2 класі "Добирання...

5
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І- ІІІ ступенів Урок української мови 2клас Тема. ДОБИРАННЯ ЗАГОЛОВКІВ. ВПРАВЛЯННЯ У СТИСЛОМУ ПЕРЕКАЗУВАННІ ТЕКСТУ

Upload: viktoria-oliynuk

Post on 16-Jan-2017

144 views

Category:

Education


7 download

TRANSCRIPT

Page 1: Урок 53 української мови у 2 класі  "Добирання заголовків"

Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Урок української мови 2клас

Тема. ДОБИРАННЯ ЗАГОЛОВКІВ. ВПРАВЛЯННЯ У СТИСЛОМУ ПЕРЕКАЗУВАННІ ТЕКСТУ

Підготувала Олійник В. І. вчитель початкових класів спеціаліст вищої категорії

2015р.

Page 2: Урок 53 української мови у 2 класі  "Добирання заголовків"

Урок української мови 2клас (Слайд 1)Тема. ДОБИРАННЯ ЗАГОЛОВКІВ. ВПРАВЛЯННЯ У СТИСЛОМУ

ПЕРЕКАЗУВАННІ ТЕКСТУМета: навчати учнів добирати заголовки до текстів, встановлювати їхню відповідність змісту того чи іншого тексту; розвивати усне мовлення, вміння будувати зв'язні висловлювання; виховувати бережливе ставлення до книжок. Корегувати уміння добирати заголовок до тексту. Хід урокуI. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТII. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ1. Перевірка домашнього завдання (с. 80-81, вправа208) (Слайд 2)— Який заголовок обрали до тексту?— Поясніть значення слова ґроно. Вимовте звуки у цьому слові.— Замініть слово ґроно близькими за значенням словами. (Кетяг, китиця)2. Повторення правил постави під час письма. Дата. (Слайд 3, 4)3. Робота над деформованим текстом (Слайд 5)— Запишіть речення так, щоб вийшов текст. Доберіть до нього заголовок. Подули сильні вітри. Золотим килимом укрило воно землю. Прийшла золота осінь. Облетіло листя з дерев.4.Тест. Доповни речення. (Слайд 6) 1) Зв'язані за змістом речення утворюють .... а) слова; б) речення в) текст. 2) До тексту можна дібрати .... а) речення; б) слова; в) заголовок. Взаємоперевірка.III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. (Слайд 7) ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ— Сьогодні на уроці ми повправляємося у добиранні заголовків до текстів.Заголовок повинен відповідати змісту тексту. Прочитавши заголовок, людинамає зрозуміти, про що йтиметься.IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ1. Робота над загадкою (Слайд 8)• Не кущ, а з листочками,Не сорочка, а зшита.Не людина, а всіх научає. (Книжка)2. Бесіда за вправою 210(с. 81)— Які книги ви любите читати?— Де вдома ви зберігаєте книжки?— Які правила поводження з книгою ви пам’ятаєте?3. Каліграфічна хвилинка (Слайд 9)К Кк ккк кн га ни книга Любіть і бережіть книгу.— Запишіть назви улюблених книжок.Фізкультпауза.4. Виконання вправи 209 (с. 80) (Слайд 10)

Page 3: Урок 53 української мови у 2 класі  "Добирання заголовків"

— Доведіть, що це текст.— Розкажіть, про яку лікарню йдеться в тексті.— Із завдання 3 доберіть заголовок до тексту. Поясніть свій вибір. (Усі заголовкине зовсім зрозумілі, окрім третього.)5. Робота з картками: прочитайте текст, доберіть заголовок. Запишіть у зошити. Перевірте. Фізкультхвилинка (Слайд 11)5. Виконання вправи 211 (с.87). Вправляння у стислому переказуванні тексту (Слайд 12)— Прочитайте текст. — Що означає слово бібліотека?— Коротко розкажіть, про що йдеться в тексті.— Доберіть заголовок.— Закінчіть речення та запишіть його в зошити.Слова у ній, їх ужито в тексті замість слів . . . . . . . (бібліотека, книги).6. Ознайомлення з правилом зв'язку речень у тексті (с 81)— Чому потрібно уникати повторень одного й того самого слова у тексті?V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ1. Робота в групах (Слайд 13)— Прочитайте текст.— Доберіть заголовок з поданих варіантів.— Обґрунтуйте свою відповідь. ………………1) Уже осінь. Білочка готується до зими. Цілий день вона носить жолуді, горіхи.Сушить і складає їх у своєму дуплі. З такими запасами не страшно звіряткувзимку. а) Білочка. б) Осінь. в) Осінні клопоти. г) Скоро зима. …………………. 2) Заєць — дика тварина. Шубка у нього влітку сіренька, а взимку біленька. Має звірок довгі вуха і трохи розкосі очі. Передні лапки у нього короткі, а задні довгі. Ця тваринка дуже полохлива. Лякається і тікає від будь-якого шелесту.     а) Зайчик. б) Літо. в) Вухань. г) Дика тварина.VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ (Слайд 14)— Чи сподобалося вам добирати заголовки до текстів?— Де зберігаються книги у нашій школі?Гра «Дізнайся про зміст казки».— Я буду називати вам назви казок, які ви, можливо, ще не читали, а ви спробуйте відгадати, про що може йтися в цій казці.( «Як чоловік та ведмідь хазяйнували», «Зимівля звірів », «Як миша віддячила левові»).— Чи помітили ви, як заголовок пов’язаний зі змістом тексту? (Заголовок повинен відповідати змісту. Прочитавши заголовок, можна зрозуміти, про що йтиметься в тексті). Оцініть свою роботу, підніміть червоного кольору сигнальну картку, якщо ви все зрозуміли, зелену – якщо не все вдалося, як хотілося.VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (Слайд 15)С. 81, вправа 212.