untuk kegunaan rasmi (ybhg. dato’ mohd. sharif bin yusof, d.s.i.s) ketua setiausaha...

Download UNTUK KEGUNAAN RASMI (YBhg. Dato’ Mohd. Sharif bin Yusof, D.S.I.S) Ketua Setiausaha Kementerian Komunikasi

Post on 19-Jan-2020

0 views

Category:

Documents

0 download

Embed Size (px)

TRANSCRIPT

  • -TERHAD-

    1

    UNTUK KEGUNAAN RASMI SAHAJA

    KETUA SETIAUSAHA KEMENTERIAN-KEMENTERIAN (KEMASKINI 16 MEI 2017)

    SETIAUSAHA JEMAAH MENTERI/KETUA SETIAUSAHA NEGARA

    1. YBhg. Tan Sri Dr. Ali bin Hamsa, P.M.N., S.P.M.J., S.J.M.K., S.P.M.S., S.P.C.M., S.S.A.P., S.S.M.Z., D.U.P.N., S.P.D.K., S.U.M.W., D.G.S.M., S.S.T.M., P.N.B.S., D.H.M.S., D.C.S.M., D.I.M.P., D.P.N.S., A.S.D.K., K.M.N., A.M.N., P.K.T. (24.6.2012) (YBhg. Puan Sri Datuk Rohani binti Abdullah, P.J.N., S.S.A.P., D.I.M.P., P.C.M., K.M.N., A.M.N.)

    Ketua Setiausaha Negara Jabatan Perdana Menteri Aras 4 Blok Timur, Bangunan Perdana Putra, Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan, 62502 Putrajaya. T. 03-8888 3381 F. 03-8888 3382 E. ali@pmo.gov.my SUS (PA): Cik Nur Diana Binti Zulkifeli T. 03-8888 1480 E. nurdiana@pmo.gov.my SUSK: YBhg. Dato’ Norazman bin Ayob T. 03-8888 1483 E. norazaman@pmo.gov.my

    KETUA SETIAUSAHA KEMENTERIAN TERMASUK KP ICU, KP EPU & KP MAMPU

    2. YBhg. Tan Sri Dr. Mohd Irwan Serigar

    bin Abdullah, P.S.M., S.S.A.P., D.C.S.M., D.P.S.K., D.I.M.P., S.A.P. (24.8.2012) TURUS I (YBhg. Puan Sri Rohana binti Sulaiman)

    Ketua Setiausaha Perbendaharaan Kementerian Kewangan Aras 10, Blok Tengah, Kompleks Kementerian Kewangan, Presint 2, Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan, 62592 Putrajaya. T. 03-8882 3333 F. 03-8882 4224 E. drirwan.abdullah@treasury.gov.my SU: Puan Noorhayati binti Ismail T. 03-8882 3333 E. noorhayati.ismail@treasury.gov.my Peg. Khas: Encik Huzairi bin Zainal Abidin T. 03-8882 3406 E. huzairi.zainalabidin@treasury.gov.my

  • -TERHAD-

    2

    3. YBhg. Dato’ Seri Ir. Dr. Zaini bin Ujang, P.J.N., S.S.T.M., D.S.N.S., D.N.S., P.P.T. (3.12.2013) TURUS II

    (YBhg. Datin Seri Dr. Zainah binti Moktar)

    Ketua Setiausaha Kementerian Tenaga, Teknologi Hijau & Air (KeTTHA) Aras 5, Blok E4/5, Kompleks E, Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan, 62668 Putrajaya. T. 03-8883 6363 F. 03-8889 3177 E. zainiujang@kettha.gov.my SU: Puan Siti Hapipah binti Komeng T. 03-8883 6049 E. siti.h@kettha.gov.my Peg. Khas 1: Encik Suharmi bin Ismail T. 03-8883 6279 E. suharmi.ismail@kettha.gov.my Peg. Khas 2: Encik Ahmad Hadiddin Hashim T. 03-8883 6112 E. hadiddin.hashim@kettha.gov.my

    4. YBhg. Dato’ Sri Haji Alias bin Haji Ahmad, S.S.A.P., D.S.A.P., D.I.M.P., S.A.P. (P.1.3.2016) (KUP) TURUS II (YBhg. Datin Sri Hajah Nor Azizah binti Sulaiman)

    Ketua Setiausaha Kementerian Pendidikan Aras 8, Blok E8, Kompleks E, Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan, 62604 Putrajaya. T. 03-8884 6072 F. 03-8888 5124 E. ksukpm@moe.gov.my SU: YBhg. Datin Norella binti Abu Bakar T. 03-8884 6072 E. norella@moe.gov.my Peg. Khas: Encik Noriqram bin Mohd Nor T. 03-8884 6081 E. noriqram.nor@moe.gov.my

  • -TERHAD-

    3

    5. YBhg. Datuk Seri Ahmad Zaki Ansore bin Mohd Yusof, D.I.M.P., S.M.W., K.M.N., A.M.N., A.M.P. (P.1.1.2017) (KUP) TURUS II (YBhg. Datin Seri Hasnah binti Ishak)

    Ketua Pengarah Unit Penyelarasan Pelaksanaan (ICU) Jabatan Perdana Menteri Aras 3, Blok Timur Bangunan Perdana Putra Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan 62502 Putrajaya. F. 03-8888 3528 E. ahmadzaki@icu.gov.my Peg. Khas: Puan Hamizah Aimi binti Mohamed Sharifutdin E. hamizah.sharifutdin@icu.gov.my Su: Puan Dali Yanti binti Lion T. 03-8872 3901 E. daliyanti@icu.gov.my

    6. YBhg. Datuk Seri Dr. Rahamat Bivi binti Yusoff, P.J.N., S.I.M.P., S.M.W., D.P.M.K., P.G.D.K. (21.3.2011) TURUS III

    Ketua Pengarah Unit Perancang Ekonomi (EPU) Jabatan Perdana Menteri Aras 1, Blok B6, Kompleks JPM Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan 62502 Putrajaya. P. 03-8872 5432 / 5434 F. 03-8888 3755 E. rahamat.yusoff@epu.gov.my Peg. Khas: Puan Saleha E. saleha@epu.gov.my

  • -TERHAD-

    4

    7. YBhg. Tan Sri Dr. Noorul Ainur binti Mohd Nur, P.S.M., S.S.A.P., S.I.M.P., D.I.M.P. (23.8.2011) TURUS III (YBhg. Dato’ Noharuddin bin Nordin, D.I.M.P., J.S.M.)

    Ketua Setiausaha Kementerian Pendidikan Tinggi (KPT) Aras 17, No. 2, Menara 2, Jalan P5/6, Presint 5, Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan, 62200 Putrajaya. T. 03-8870 5050 F. 03-8870 6806 E. dr.noorul@mohe.gov.my Su: Puan Annabella binti Abu Samah T. 03-8870 5051 E. annabella@mohe.gov.my Peg. Khas 1: Encik Elfian Satria bin Yaacob T. 03-8870 5052 E. elfian@mohe.gov.my Peg. Khas 2: Puan Sherrina Kushairi Kushna T. 03-8870 6944 E. sherrina@mohe.gov.my Peg. Khas 3: Encik Mohd Fauzee Bin Aliwee T. 03-8870 6475 E. fauzee@mohe.gov.my

    8. YBhg. Datuk Seri Haji Saripuddin bin Haji Kasim, S.M.W., D.P.S.J., D.S.D.K., A.M.P., A.M.K. (26.12.2012) TURUS III

    (YBhg. Datin Seri Ruzaina binti Wan Haniff)

    Ketua Setiausaha Kementerian Pengangkutan Aras 9, No. 26, Jalan Tun Hussein Presint 4, Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan 62100 Putrajaya. T. 03 8892 1118 F. 03 8888 0154 E. ksu@mot.gov.my Peg. Khas: Encik Mohd Najyasyraf bin Hussin T. 03 8892 1112 E. najyasyraf@mot.gov.my Pem. Khas: Puan Norlila binti Abd Karim T. 03 8892 1114 E. norlila@mot.gov.my

  • -TERHAD-

    5

    9. YBhg. Dato’ Sri Abdul Rahim bin Mohamad Radzi, S.S.A.P., S.M.W., D.P.M.K., D.I.M.P., K.M.N., A.M.N. (19.5.2013) TURUS III (YBhg. Datin Sri Zaharah binti Che Hussain, A.M.N)

    Ketua Setiausaha Kementerian Pertahanan Tingkat 5, Wisma Pertahanan Jalan Padang Tembak 50634 Kuala Lumpur. T. 03-2691 6464 F. 03-2698 4662 E. ksu@mod.gov.my SU: Cik Sara Shazlyen binti Mohd Zaini T. 03-2071 5010 E. sara@mod.gov.my Peg. Khas 1: Puan Nakiah Bte Haji Mohd Nasir T. 03-2059 8281 E. nakiah@mod.gov.my Peg. Khas 2: Encik Mazalan bin Ismail T. 03-2071 6848 E. mazalan@mod.gov.my

    10. YBhg. Datuk Seri Dr. Ismail bin Haji Bakar, S.S.A.P., S.M.W., D.P.S.M. (18.11.2015) TURUS III

    (YBhg. Datin Seri Jamaliah binti Osman)

    Ketua Setiausaha Kementerian Pertanian dan Industri Asas Tani Aras 5, Blok Menara 4G1, Wisma Tani, No 28, Persiaran Perdana, Presint 4, Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan, 62632 Putrajaya. T. 03-8870 1014 F. 03-8888 0181 E. ismail.bakar@moa.gov.my Pem. Khas: Puan Latifah binti Jamil T. 03-8870 1013 E. latifah@moa.gov.my Peg. Khas 1: Encik Mohd Taqiuddin bin Zakaria T. 03-8870 1016 E. mtaqiuddin@moa.gov.my Peg. Khas 2: Encik Mohd Azraie bin Ramli T. 03-8870 1074 E. azraie@moa.gov.my

  • -TERHAD-

    6

    11. YBhg. Datuk Seri Adnan bin Haji Md Ikshan, S.S.A.P., S.M.W., D.P.M.S., J.S.M. P.J.K. (12.1.2016) TURUS III (YBhg. Datin Seri Aslinah binti Ariffin, P.M.W.,)

    Ketua Setiausaha Kementerian Wilayah Persekutuan (KWP) Tingkat 4, Blok B2, Menara Seri Wilayah Presint 2 Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan 62100 Putrajaya. T. 03-8889 7873 F. 03-8889 4948 E. adnan@kwp.gov.my SU : Puan Radin Azlina binti Radin Yahaya T. 03-8889 7874 E. azlina@kwp.gov.my Peg. Khas: Encik Mohd Iyadh bin Mokhtar T. 03-8889 7986 E. iyadh@kwp.gov.my

    12. YBhg. Dato’ Sri Alwi bin Haji Ibrahim, S.S.A.P., D.C.S.M., D.I.M.P., J.S.M. D.S.M., A.M.S. (26.1.2016) TURUS III (YBhg. Datin Sri Roba’Aishah binti Mohd. Ghazali)

    Ketua Setiausaha Kementerian Dalam Negeri (KDN) Aras 12 Blok D1, Kompleks D, Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan, 62546 Putrajaya. T. 03-8886 8076 F. 03-8889 1758 E. ksu@moha.gov.my SU: Puan Zaleha binti Ismail T. 03-8886 8076 E. zaleha@moha.gov.my Peg. Khas 1: Encik Syariman bin Mat Salleh T. 03-8886 8598 E. syariman@moha.gov.my Peg. Khas 2: Encik Raziffi Binti Rahim T. 03- 8886 8089 E. raziffi@moha.gov.my Peg. Khas 3: Encik Shahanizam bin Abdul Jalil T. 03-8886 8504 E. shahanizam@moha.gov.my

  • -TERHAD-

    7

    13. YBhg. Dato’ Sri Dr. Sharifah Zarah binti Syed Ahmad, P.J.N., S.S.A.P., D.P.S.K., D.M.S.M., K.M.N. (K.13.8.2016 – 12.8.2017) TURUS III

    (YBhg. Dato’ Mohd. Sharif bin Yusof, D.S.I.S)

    Ketua Setiausaha Kementerian Komunikasi dan Multimedia (KKMM) Aras 35. Lot 4G9, Persiaran Perdana, Presint 4, Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan, 62100 Putrajaya. T. 03-8911 5254 F. 03-8911 5248 E. zarah@kkmm.gov.my Peg. Khas: En. Muhamad Afiq Abdul Karim T. 03-8911 5655 E. afiq@kkmm.gov.my SU: Puan Haryati binti Mohd Salim T. 03-8911 5248 E. haryati@kkmm.gov.my

    14. YBhg, Dato’ Ramlan bin Ibrahim D.S.D.K. (K.5.1.2017 – 6.1.2019) TURUS III (YBhg. Datin Hapipah binti Mohd Shah)

    Ketua Setiausaha Kementerian Luar Negeri (KLN) Aras 3, Wisma Putra 1 No. 1, Jalan Wisma Putra Presint 2 Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan 62602 Putrajaya. T. 03-8887 4501 F. 03-8889 2867 E. ramlan@kln.gov.my SU: Cik Norisham Ibrahim T. 03-8887 4501 E. paksu@kln.gov.my Peg. Khas: Encik Yap Wei Sin T. 03-8887 4504 E. wilyap@kln.gov.my / peg.khas.ksu@kln.gov.my

  • -TERHAD-

    8

    15. YBhg. Dato’ Sri Haji Adenan bin Ab. Rahman S.S.A.P., D.I.M.P., J.M.N. S.M.P. (P.16.12.2015) TURUS III (YBhg. Datin Sri Hajah Roslina binti Mohd Zain)

    Ketua Setiausaha Kementerian Sumber Manusia (KSM) Aras 9, Blok D3, Kompleks D, Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan, 62502 Putrajaya. T. 03-8886 5020 F. 03-8889 2402 E. adenan.abrahman@mohr.gov.my SU/Pem.Khas: Puan Shamsina binti Janor T. 03-8886 5021 E. shamsina@mohr.gov.my Peg. Khas: Encik Ahmad Khuzaimi bin bahri T. 03-8886 5027

Recommended

View more >