"előhívott" képek ii. aukció
A Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, a volt Művészeti Alap eddig ismeretlen, zsűrizett gyűjteményéből megrendezi második árverését.
AukcióIdőpont: 2006. november 26. vasárnap 11 óraHelyszín: Millenium Center Aula1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.
A műtárgyak 2006. november 20-tól megtekinthetők a Csók István Galériában.Az aukció anyaga digitális formában elérhetőa www.axioart.com valamint a www.maktar.hu honlapon.
További információ: Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, Telefon: 428-5000 E-mail: [email protected]
Az aukció bevételéből új műteremház épül.
„Előhívott Képek II.”
� Aukciós Katalógus
„ELŐHÍVOTTKÉPEKII.” Festmény, grafika, kisplasztika árverés – a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány szervezésében 2006. november 26. vasárnap 1100 • Millenium Center Aula, 1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4. Az aukció anyaga digitális formában elérhető a www.axioart.com, valamint a www.maktar.hu honlapokon, illetve 2006. november 20-tól megtekinthető a Csók István Galériában.
Aukciós Katalógus �
tételszám alkotó-cím(magyar) leírás(magyar) kikiáltásiár
1. Kovács Imre (1938): Építkezés /Kondor Béla emlékére/ rézkarc, 19,5x20 cm, 15/15 (szig.) 5,000 Ft
2. Lunczer Anikó (1942): Ágak (1972) linómetszet, 18x22,5 cm (szig.) 4,000 Ft
3. Felvidéki András (1946): A régi városliget rézkarc, 26x37,5 cm, 30/100 (szig.) 6,000 Ft
4. Bojtos Károly (1936): Műteremsarok fametszet, 21x15 cm (szig.) 4,000 Ft
5. Vető Ágnes Róza (1912- 1996): Télutó akvarell, papír, 34x44 cm (szig.) 14,000 Ft
6. Berecz András (1929): Kazlak (1964) akvarell, papír, 28x35 cm (szig.) 13,000 Ft
7. Kunt Ernő (1920-1994): Görögdinnye,napraforgócsokor (1967) tempera,farost, 60x80 cm (szig.) 18,000 Ft
8. Izsák József (1929): Csendélet olaj,farost, 80x60 cm (szig.) 16,000 Ft
9. Iványi Katalin (1924): Emlékek olaj,farost, 40x50 cm 22,000 Ft
10. Nagy András(Cs.) (1927): Nyár olaj, farost, 50x70 cm (szig.) 26,000 Ft
11. Mészáros Mihály (1930): Szindbád bronz plakett, 32x25 cm 18,000 Ft
12. Juhász Sándor: Rózsadomb rézkarc, 14x16,5 cm (szig.) 4,000 Ft
13. N. Várdeák Csilla: Passiance linómetszet, 18x12 cm (szig.) 5,000 Ft
14. Molnár Gabriella (1940): Dárdások (1969) rézkarc, 27,5x19 cm, 29/50, (szig.) 5,000 Ft
15. Szujó Zoltán (1944-1986): Tanyavilág (1981) rézkarc, 39x29,5 cm, 50/100, (szig.) 5,000 Ft
16. Kopócsy Judit (1947): Csendélet tempera, papír, 43x58 cm (szig.) 14,000 Ft
17. Bozóky Mária (1917) : Balatoni házak (1973) akvarell, papír, 27,5x40 cm (szig.) 16,000 Ft
18. Varga Hajdu István (1920–1981): Kompozíció (1974) tollrajz, papír, 15,5x17 cm (szig.) 9,000 Ft
19. Fülöp Erzsébet (1937): Ülő nő olaj,farost, 41x52 cm (szig.) 17,000 Ft
20. Sikuta Gusztáv (1919-1985): Gyümölcs csendélet (1959) olaj, vászon, 60x80 cm (szig.) 24,000 Ft
21. Takács Klára (1947): Csata után (1979) olaj, farost, 70x80 cm (szig.) 15,000 Ft
22. Forintos Anna (1937): Lila virágok olaj,farost, 50x70 cm (szig.) 15,000 Ft
23. Németh András (1941): Halak (1969) linómetszet,15x30,5 cm (szig.) 4,000 Ft
24. Farkasházi Miklós: Csacsifogat rézkarc, 16x19 cm (szig.) 5,000 Ft
25. Ék Sándor (1902-1975): Néger nő rézkarc, 32,5x25,5 cm (szig.) 5,000 Ft
26. Kőhegyi Gyula (1933): Dombos táj linómetszet, 21,5x7 cm 4,000 Ft
27. Varsányi Pál (1902-1990): Anya (1963) alumetszet, 21,5x15,5 cm (szig.) 4,000 Ft
28. Tahi-Tóth Nándor (1912-1978): Felhők akvarell, papír, 52x38 cm 14,000 Ft
29. Iványi Ödön (1918-1985): A távolban víztükör (1975) akvarell, papír 41x59 cm (szig.) 15,000 Ft
30. Balázs Eszter: Csokonai bronz plakett, 28x19cm 18,000 Ft
1 � 4
5 6 7 8
9 10 11 1�
1� 14 15
16 17 18 19
�0 �1 �� ��
�4 �5 �6 �7
�8 �9 �0
�
4 Aukciós Katalógus
Aukciós Katalógus 5
31. Bálint István (1949): Hozzák és viszik (1982) rézkarc, 25x15 cm, 25/7 (szig.) 4,000 Ft
32. Novák Lajos (1927-1989): Hálóhúzók rézkarc, 24,5x15 cm (szig.) 4,000 Ft
33. Németh András (1941): Buda rézkarc, 21x34 cm 62/100 (szig.) 4,000 Ft
34. Molnár C. Pál (1894-1981): Szántás fametszet, 25x29,5 cm 79/100, (hagy. bély.) 8,000 Ft
35. Ágotha Margit (1938): Erasmus:A béke panasza színes linómetszet, 19x29,5 cm, 25/16 (szig.) 5,000 Ft
36. Lieber Éva (1932): Táj szürke felhővel akvarell, papír, 35x50 cm (szig.) 14,000 Ft
37. Nagy István, B. (1933-2006): Turistalány olaj, vászon, 81x100 cm (szig.) 26,000 Ft
38. Bodóczky István (1943) : Csendélet I. (1977) olaj, vászon,70x60 cm (szig.) 19,000 Ft
39. Óvári László (1926-1988): Dekoratív csendélet olaj, vászon, 60x80 cm (szig.) 26,000 Ft
40. Máger Ágnes (1944): Pettyes kancsó (1978) olaj, farost, 40x60 cm (szig.) 15,000 Ft
41. Paál István (1935): Kecske kerámia, 20,5x24cm 9,000 Ft
42. Novák Henrik (1938): Kecskeméti házak (1966) monotypia, 9,5x27 cm (szig.) 6,000 Ft
43. Váci András (1928-1989): Fekete váza csigákkal rézkarc, 29x20 cm (szig.) 5,000 Ft
44. Tulipán László (1943): Falusi búcsú rézkarc, 29x39 cm, 95/100 (szig.) 6,000 Ft
45. Kádár Katalin (1951): Csokor rézkarc, 29x19,5 cm, 72/100 (szig.) 5,000 Ft
46. Szabó Vladimir (1905-1991): Húsiparos rémálma (1966) rézkarc, 19,5x29,5 cm, 74/100 (szig.) 11,000 Ft
47. Bazsali Ferenc (1923–1968): Csendélet színes linómetszet,16,5x18 cm (szig.) 4,000 Ft
48. Kopócsy Judit (1947): Házak tempera,papír, 35x50 cm 18,000 Ft
49. Bozóky Mária (1917): Balatoni kikötő (1976) akvarell, papír, 29x41 cm (szig.) 16,000 Ft
50. Antal Károly (1909–1994): Agár bronz plakett, 11x14cm 6,000 Ft
51. Imre István (1918-83 v. 1950-): Vonyarci táj rézkarc, 39,5x48,5 cm (szig.) 4,000 Ft
52. Hornyák László (1954): Oszlop (1981) rézkarc 25x17 cm, 17/25 (szig.) 4,000 Ft
53. Tassy Béla (1942): Kőrösi Cs. Sándor emlékére rézkarc, 59x37,5 cm, 35/32 (szig.) 6,000 Ft
54. Bálványos Huba (1938): Pásztor és bárány (1968) litográfia, 60,5x45,5 cm, 5/7 (szig.) 7,000 Ft
55. Monos József (1932 ): Domboldal olaj, vászon, 60x80 cm (szig.) 20,000 Ft
56. Baska József (1935): Műteremsarok (1971) olaj, vászon, 60x80cm (szig.) 38,000 Ft
57. Topor András (1944-1997): Természetben (1977) olaj, farost, 70x61 cm (szig.) 24,000 Ft
58. Izsák József (1929): Csendélet olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 18,000 Ft
59. Kiss Lenke, R. (1926–2000): „Jó szerencsét!” bronz plakett, 21cm 7,000 Ft
60. Havas Eszter (1942): Budai kertben (1971) linómetszet, 30x41,5 cm (szig.) 4,000 Ft
�1 �� �� �4
�5 �6 �7 �8
�9 40 41 4�
4� 44 45 58 59 60
54 55 56 57
50 51 5� 5�
46 47 48 49
6 Aukciós Katalógus
Aukciós Katalógus 7
61. Gacs Gábor (1930): Akt fejekkel (1973) rézkarc, 26x39,5 cm (szig.) 4,000 Ft
62. Szunyoghy András (1946): Kötéltáncos rézkarc, 29,5x38,5 cm, 71/100 (szig.) 6,000 Ft
63. Székely Péter (1923-2001): Létöröm (1982-83) litográfia, 59,5x84 cm, 74/100 (szig.) 18,000 Ft
64. Farsang Sándor (1945 ): Vasárnap rézkarc, 24x29,5 cm, 40/50 (szig.) 6,000 Ft
65. Ágh Ajkelin Lajos (1907): Gombák (1976) akvarell, papír, 47,5x33 cm (szig.) 15,000 Ft
66. Kunt Ernő (1920-1994): Őszi csendélet (1965) tempera,farost, 60x80 cm (szig.) 26,000 Ft
67. Iványi Katalin (1924): Búcsúban olaj,farost, 50x60 cm (szig.) 22,000 Ft
68. Gerzson Pál (1931): Fény-árnyék (1979) olaj,farost, 55x80 cm (szig.) 24,000 Ft
69. Demény Miklós (1939-): Kompozíció (1980) olaj,farost, 50x60 cm (szig.) 28,000 Ft
70. Szily Géza (1938): Magányos fa (1978) tempera,farost, 80x70 cm (szig.) 18,000 Ft
71. Kovács Tamás (1942-1999): Illusztráció II. /Spies: D. Faustus János/ (1969) rézkarc, 20x18 cm (szig.) 6,000 Ft
72. Kőnig Róbert (1951): Cirkusz rézkarc, 21x21 cm, 14/15 (szig.) 6,000 Ft
73. Hajagos Imre: Hajnal (1980) rézkarc, 15,5x17,5 cm, 11/100 (szig.) 7,000 Ft
74. Lenkey Zoltán (1936–1983): Bárkák (1961) 15,5x24, tus, papír (szig.) 8,000 Ft
75. Dobi Piroska (1929): Csendélet (1980) olaj, vászon,50x80 cm (szig.) 18,000 Ft
76. Hegedűs Endre (1939): Teáskanna olaj,farost, 70x80 cm (szig.) 22,000 Ft
77. Pataki János (1933): Johanna és a hóember (1977) olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 19,000 Ft
78. Takács Klára (1947): Tárgyak (1982) olaj, farost, 70x90 cm (szig.) 15,000 Ft
79. Kucs Béla (1925–1984): Integető terrakotta, 26x37cm 7,000 Ft
80. Révész Napsugár (1944): Napraforgók linómetszet, 25x18,5 cm (szig.) 4,000 Ft
81. Gyenes Lajos, Sz. (1890-1971): Parlament rézkarc, 33x20,5 cm (szig.) 6,000 Ft
82. Tóth Tibor : Fényes Adolf utca (1971) linómetszet, 18x12 cm (szig.) 4,000 Ft
83. Nyári Lóránt (1928-1982): Gellért-hegy/Harlekinek (1981) rézkarc, 47,5x23,5 cm, 72/100 (szig.) 5,000 Ft
84. Bartl József (1932): Csendélet olaj, vászon,60x80 cm (szig.) 28,000 Ft
85. Orosz Gellért (1919-2002): 0+7 (1980) akril, farost, 80x60 cm (szig.) 38,000 Ft
86. Gaál Domokos (1940): Hegyalja olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 15,000 Ft
87. Marosfalvi Antal (1931): Játék olaj, farost, 45x65 cm (szig.) 20,000 Ft
88. Szegedi Zoltán (1941): Csuprok olaj, vászon, 70x60 cm (szig.) 16,000 Ft
89. Zsignár István (1930-2002): Sajó-parti táj rézkarc, 17x23 cm (szig.) 4,000 Ft
90. Stefanovits Péter (1947): Szobor és madár (1977) rézkarc, 15x23,5 cm 11/15 (szig.) 7,000 Ft
61 6� 6� 64
65 66 67 68
69 70 71 7�
7� 74 75
76 77 78 79
80 81 8� 8�
84 85 86 87
88 89 90
8 Aukciós Katalógus
Aukciós Katalógus 9
91. Szabó Gáspár (1935): Csendélet linómetszet, 21x29,5 cm (szig.) 4,000 Ft
92. Vető Ágnes Róza (1912- 1996 ): Táj akvarell, papír, 30x43 cm (szig.) 14,000 Ft
93. Lieber Éva (1932): Borús táj akvarell, papír, 37x51 cm (szig.) 14,000 Ft
94. Mersits Piroska (1926–1988): Kút tempera, papír, 43x31 cm 22,000 Ft
95. Kiss Sándor (1925–1999): 1848-49. bronz plakett, 27,5x18,5cm 6,000 Ft
96. Papp György (1936): Talicskák linómetszet, 34x23 cm, 8/15 (szig.) 4,000 Ft
97. Cs. Pataj Mihály (1921): Szérűskert linómetszet, 13x32,5 cm (szig.) 4,000 Ft
98. Jovánovics György (1939): Sienai dóm tornya szitanyomat, 25,5x16 cm (szig.) 7,000 Ft
99. Bálint István (1949): Tornasor rézkarc,29x13 cm 23/25 (szig.) 5,000 Ft
100. Maracskó Gabriella (1949): Távoli neszek tollrajz, papír, 24x32 cm (szig.) 14,000 Ft
101. Bozóky Mária (1917): Kis ház (1978) akvarell, papír, 29,5x41,5 cm (szig.) 14,000 Ft
102. Szegedi Zoltán (1941): Kikötő I. pasztell, papír, 35x50 cm (szig.) 14,000 Ft
103. Sikuta Gusztáv (1919-1985): Csendélet (1959) olaj, vászon, 60x50 cm (szig.) 24,000 Ft
104. Nagy András, Cs. (1927): Táj olaj, vászon, 50x65 cm (szig.) 19,000 Ft
105. Forintos Anna (1937): Színes virágok olaj,farost, 50x70 cm (szig.) 15,000 Ft
106. Gács György, Z. (1914-1978): Csendélet olaj, vászon,61x50 cm (szig.) 19,000 Ft
107. Jándi Zsuzsa (1947): Templomkert (1980) olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 15,000 Ft
108. Doór Ferenc (1918): Táj olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 22,000 Ft
109. Farkasházi Miklós : Halpiac linómetszet, 31x31,5 cm (szig.) 7,000 Ft
110. Benedek György (1934): Enterieur rézkarc, 15,5x22,5 cm (szig.) 5,000 Ft
111. Tóth Imre (1929-2004): Komlóstető (1964) rézkarc, 10x29,5 cm, 47/50 (szig.) 4,000 Ft
112. Redő Ferenc (1913): Szülőföldem Józsefváros szitanyomat, 21x38 cm, 81/100 (szig.) 4,000 Ft
113. Ravasz Erzsébet (1937-1991): Csendélet linómetszet, 24,5x20 cm (szig.) 5,000 Ft
114. Tahi-Tóth Nándor (1912-1978): Fák akvarell, papír, 37,5x50 cm (szig.) 14,000 Ft
115. Iványi Ödön (1918-1985): Hajnalodik (1977) akvarell, papír, 37x55 cm (szig.) 17,000 Ft
116. Jakus Sándor (1962): Körték tus, pasztell, papír, 31x43,5 cm 14,000 Ft
117. Ligeti Erika (1934–2004): Bohóciskola bronz plakett, 28,5x20cm 24,000 Ft
118. Seres János (1920-2004): Sakkasztal rézkarc, 20,5x15 cm (szig.) 5,000 Ft
119. Czóbel Béla (1883-1976): Nyakláncos rézkarc, 12x9.5 cm, 45/50 (hagy. bély.) 15,000 Ft
120. Zsille Győző (1925): Nagymarosi házak rézkarc, 18x23,5 cm (szig.) 4,000 Ft
91 9� 9� 94
95 96 97 98
99 100 101 10�
10410� 105
106 107 108 109
110 111 11� 11�
114 115 116 117
118 1�0119
10 Aukciós Katalógus
Aukciós Katalógus 11
121. Baska József (1935): Téli falu (1983) olaj, vászon,60x80 cm (szig.) 38,000 Ft
122. Luzsicza Lajos (1920-2005): Selmeci dombok olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 18,000 Ft
123. Magos Gyula (1932-1995): Csendélet olaj, farost, 40x49 cm (szig.) 15,000 Ft
124. Mártha László: Táj olaj, vászon, 50x70 cm (szig.) 17,000 Ft
125. Tölg-Molnár Zoltán (1944): Tájformák (1976) olaj, vászon, 60x60 cm (szig.) 26,000 Ft
126. Fazekas Magdolna (1933): Virágcsendélet olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 19,000 Ft
127. Hock Ferenc (1924): Ősz pasztell, papír, 22,5x30,5 cm (szig.) 14,000 Ft
128. Berki Viola (1932–2001): Kossuth emlékezete szitanyomat, 24,5x19,5 cm (szig.) 4,000 Ft
129. Vagyóczky Károly (1941): Tatabányai táj rézkarc, 20,5x34 cm, 25/100 (szig.) 4,000 Ft
130. Muzsnay Ákos (1945): Hollókő (1981) rézkarc, 27,5x33 cm, 15/100 (szig.) 5,000 Ft
131. Szily Géza (1938): Kertben tempera,farost, 70x80 cm (szig.) 18,000 Ft
132. Jakab Eszter (1943-1989): Csendélet olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 15,000 Ft
133. Fülöp Erzsébet (1937): Csendélet olaj,farost, 44x49 cm (szig.) 17,000 Ft
134. Giczy János (1933): Család (1981) olaj,farost, 80x68 cm (szig.) 26,000 Ft
135. Óvári László (1926-1988): Kert (1978) olaj, vászon, 60x80 cm (szig.) 26,000 Ft
136. Meggyes László (1928-2003): Felhős táj olaj, vászon, 50x70 cm 15,000 Ft
137. Nagy István(B.) (1933-2006): Honfoglalás akril, vászon, 120x90 cm (szig.) 28,000 Ft
138. Giczy János (1933): Áprád-kori kápolna Bánfalván akvarell, papír, 38x50,5 cm (szig.) 14,000 Ft
139. Bozsik István (1941): Ócskavas telep (1968) rézkarc, 20x15 cm (szig.) 4,000 Ft
140. Rékassy Csaba (1937-1989): A megfigyelő rézkarc, 32x47 cm, 31/50 (szig.) 15,000 Ft
141. Bojtor Károly (1933): Csendélet olaj, vászon,60x80 cm (szig.) 18,000 Ft
142. Simsay Ildikó (1942-1997): Csendélet olaj, vászon, 60x80 cm (szig.) 22,000 Ft
143. Nagy Tibold (1923-1988): Táj olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 19,000 Ft
144. Pataki János (1933): Mámor (1981) olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 16,000 Ft
145. Csík István (1930): Csendélet (1958) olaj,farost, 50x60 cm (szig.) 24,000 Ft
146. Mersits Piroska (1926–1988): Fák tempera, papír,41x29 cm (szig.) 22,000 Ft
147. Döbröczöni Kálmán (1899-1966): Konyhaasztal olaj, vászon,50x60 cm (szig.) 19,000 Ft
148. Kóthay Ernő (1926-1982): Tavasz érkezése (1977) olaj, farost, 65x55 cm (szig.) 17,000 Ft
149. Orosz Gellért (1919-2002): Mágikus zuhatag előtt (1979) akril, farost, 80x60 cm 38,000 Ft
150. Ferenczy Béni (1890–1967): Fésülködő (1987) terrakotta, 37x16,5cm 36,000 Ft
1�1 1�� 1�� 1�4
1�5 1�6 1�7 1�8
1�9 1�0 1�1 1��
1�� 1�4 1�5
1�6 1�7 1�8 1�9
140 141 14� 14�
144 145 146 147
148 149 150
1� Aukciós Katalógus
Árverési Szabályzat
Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány(1054 Budapest, Báthory u. 10.)
1. Az árverést a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány (továbbiakbanMAK)végzi,rendeziésvezeti.AMAKmintárverezőazárverésitételek-rőlkatalógustadkiésazárverésitételekazárveréselőttikiállításonmeg-tekinthetők.Akatalógusleírásaikizárólagazonosításulszolgálnak,ígyazárverésivevőkneksajátmaguknakkell-azárveréstmegelőzően-meggyő-ződniükazárverésitételekállapotáról,ésarról,hogyazokmegfelelnek-eakatalógusleírásának.AMAKfenntartjaajogot,hogyakatalógusbanszereplőegyesárverésitételekárverésrebocsátásátmellőzze.
2.Árverezni kizárólag – név, lakcím, illetve cég esetében cégnév, székhelyszerintregisztrált-licitálótárcsávallehet.Azárverésivevőkatárcsaát-vételévelkifejezik,hogy jelenÁrverésiSzabályzatotmagukranézvekö-telezőnek fogadják el. Jelen Szabályzat az árverésen a licitálók számárahozzáférhető.
3.Aregisztráltszemélyesadatokat(név,lakcím)aMAKkizárólagsajátcél-járajogosulthasználni,kivévehaazárverésivevőeztmegtiltja.AMAKaszemélyesadatokatharmadikszemélyrészérenemteszihozzáférhetővé,ésazokatnemhozzanyilvánosságra.Azadatszolgáltatásönkéntes.
4.Azárverésvezetőazárverésitételeketakatalógusbanmegjelöltsorrend-benrövidenbemutatjaésakikiáltásiáratkihirdeti,azárverésivevőkpe-digaszámozott licitálótáblafeltartásávalvételiajánlatottesznek.Haakikiáltásiárratöbbvételiajánlatérkezik,azárverésvezetőalicitlépcsőnekmegfelelőenemeliazáratmindaddig,amígcsakegyalicitálómarad.Haazárverésvezető felhívásáraúj ajánlatnemérkezik, leüti a licitárat és aleütéssellétrejönazadásvétel.
5.Azelsővételiajánlatakikiáltásiárnakmegfelelővételiajánlatot,mindentovábbivételiajánlatpedigazalábbiakszerintnöveltösszegűárajánlatotjelent:
Azutolsóárajánlat(Ft) Azemelkedés(licitlépcső) összege(Ft): 1000-tól10000-ig 500, 10000-tól20000-ig 1000, 20000-tól50000-ig 2000, 50000-tól100000-ig 5000, 100000-tól200000-ig 10000, 200000-tól500000-ig 20000, 500000-tól1000000-ig 50000.stb.
6.Atárgyvételijogátleütésselazazárverésivevőszerzimeg,akialegma-gasabb ajánlatot teszi, kivéve védett műtárgy esetében, amikor a 2001.éviLXIV,Tv-benbiztosítottelővásárlásijogátvalamelymagyarmúzeumérvényesíti.
7.Avevőaleütésiár20%-átfoglalókéntazárverésenkészpénzzelazonnalbefizetnitartozik.AműtárgyavételártovábbirészénekbefizetéseutánaMAKcímén(Budapest,V.ker.Báthoryu.10.)vehetőát.Fizetésihatár-idő:azárveréstkövető8.napig.
8.Avevőaleütésiárutánszámítva10%aukciósjutalékottartozikfizetni,amelymagábafoglaljaaz5%szerzőidíjat.
9.Avevőkötelesgondoskodniamegvetttárgyelszállításárólsajátköltségé-reésveszélyéreazonnal,avagyazárveréstkövető8.munkanaponbelüla MAK címéről. Ennek elmulasztása esetén a MAK nem felel a tárgysérüléséértvagyelvesztéséért.Amegvásárolt,deelnemszállítotttárgyakesetébenazárveréstkövető8.munkanaptólszámítvaaMAK500Ft/naptárolásidíjatszámítfel.Amennyibenavevőazárveréstkövető1hónaponbelül a kép átvételére nem jelentkezik, vételi ajánlata érvényét veszti, afoglalóazárverezőtilletimeg.
10.Akifizetett,illetőlegamegvetttárgyatvisszavenniésújraárverésrebo-csátaninemlehet.Kétesesetbenazonban,haavevőszemélyenemállapít-hatómeg,vagyazárajánlatotazárverésvezetőnemvetteészre,azárverésfolytatható.
11.Tilosmindenféleösszebeszélés,amelyarrairányul,hogyharmadiksze-mélyeketszerfelettmagasvételárkínálásárarávegyenésmegkárosítson.Ugyancsak tiltvavanmindenféle, azárverési eredménytbefolyásolóös-szebeszélés,anyereségenvalóosztozkodásvagyazelőnyígérése.Azilyenmagatartástmutatóárverésivevőtazárverésvezetőkizárja.
12Akiállításonmindentárgymegtekinthető.Atárgyakszavatosságnélkülmindenhibájukkaléshiányosságukkalegyüttabbanazállapotbankerül-nekeladásra,amelybenazárverésidejénvannak.Leütésutánsemmifélefelszólamlástnemveszünkfigyelembe,kivéve,haatárgyhamis,báraka-talógusbaneredetinekvanfeltüntetve.EbbenazesetbenazárverésivevőaPtk-banmeghatározottmódonésidőnbelülfelszólamlássalélhet.
13.Azárverésitárgyakkikiáltásiáronalulnemadhatókel.Avételárazár-verésivevőknyilvánosvételiajánlataialapjánalakulki,ezértavételárértaMAKfelelősségetnemvállal.Azelnemkelttételekazárverésvégénújraárverésrekérhetők!
14.Haavevőszemélyesennemkívánrésztvenniazárverésen,általaadottmegbízásésmeghatalmazásalapjánaMAK-amegbízásnakmegfelelő-en–hivatalbólárvereztet. Avételimegbízásbanmeghatározottösszeg20%-átelőlegképpenkikellfizetni.Errőlamegbízófélelismervénytkap.Haugyanarraatárgyraharmadikszemélymagasabbösszeggeladvételimegbízást,vagyazárverésrésztvevőimagasabbajánlatottesznek,továbbáhaatávollevővevőlimitjévelazonoslicitlépcsőmáslicitálórajut,akkorazárverésvégénazelőlegetmindenlevonásnélkülamegbízóvisszakapja.
Vételimegbízásadhatószemélyesenakiállításhelyszínénazárverésmegkezdéséig.Internetenéstelefaxonküldöttvételimegbízásnakazaukcióelőtt24órávalkellmegérkezniükaMAK-hoz
[email protected]:(06-1)473-1613
Árverésünköntelefononislicitálhat,melyhezelőzeteskapcsolatfelvételszükséges:
(06-30)635-1384vagya(06-1)28-5000(SzabóKrisztina)telefonszámokon
Információ:061/428-5000
szabó[email protected]