el diari del viatge
TRANSCRIPT
DIA 1: Dilluns, 7 d’abril
• Quedem tots els alumnes a la zona de l’Arc del Roser per sortir de la ciutat a les 9h.
• Fem una parada en una àrea de descans per esmorzar.
• Desrpés d’unes hores de trajecte, descansem a Zaragoza per dinar.
• Contiuem el trajecte fins arribar, a les 8h, al nostre destí: Sestao.
• Repartim les habitacions, sopem a l’hotel i “bona nit”.
DIA 2: Dimarts, 8 d’abril
• Ens despertem i esmorzem a les 8h per agafar l’autocar.
• Ens dirigim a Santander.• Realitzem una visita guiada per la ciutat i
visitem el Palau.• Agafem el bus per dirigir-nos a Santillana del
Mar, per veure les coves d’Altamira i dinar.• Fem una visita guiada pel poble i ens deixen
temps lliure.• Tornem a l’hotel a l’hora de sopar. • “Dormim”.
DIA 3: Dimecres, 9 d’abril
• Esmorzem i agafem al bus per dirigir-nos a San Sebastián.
• Fem una visita guiada per la ciutat.
• Després de dinar, tenim una estona lliure.
• Agafem el bus per tornar a Sestao.
• Sopem aviat i alguns alumnes i professorsveiem en un bar el partit en el que juga el FCB.
• Anem a “dormir”.
DIA 4: Dijous, 9 d’abril
• Ens despertem i esmorzem.
• Agafem el bus i ens dirigim a Bilbao.
• Fem una ruta turística, i passem pel Puente Colgante de Portugalete.
• Al casc antic tenim temps lliure per provar les tapes.
• Per la tarda visitem el Guggenheim.
• Tenim una estona per visitar Bilbao.
• Agafem l’autocar per tornar a Sestao.
• Sopem i anem a “dormir”.
DIA 5: Divendres, 10 d’abril
• Ens despertem i emorzem.
• Fem les maletes i recollim les notreshabitacions.
• Carreguem l’equipatge al autocar i començem el viatgede tornada.
• Fem una parada a Pamplona, on vam visitar les coves Mendukilo.
• Després d’unes hores més, fem una altraparada en una àrea de servei.
• Arribem a Taragona a les 8h.