Тема: Обчислення площі. Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з обчисленням площі фігур
Мета:
* формування предметних компетентностей: удосконалювати знання учнів визначати площу плоскої фігури за допомогою палетки; вправляти у розв’язанні задач на знаходження площі прямокутника, квадрата; розвивати обчислювальні навички.
* формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце; розвивати пізнавальний інтерес; планувати власні дії;
комунікативної: розвивати математичне мовлення; вміння доводити власну думку; формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної: розвивати вміння працювати в парах, групах, виявляти свою ініціативу; докладати зусиль для спільного результату;
інформаційної: розширити знання учнів про цінність дружби, добра, щастя.
Обладнання: літери для формули, картки із завданнями в бочці, чарівна коробка, сантиметрова стрічка, сонечка доброти,чарівні літери, ноутбук, телевізор, палетки.
Тип уроку: удосконалення знань, умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
* Привітання
― Діти! В народі кажуть: «Добрий гість – дому радість!» Сподіваюся, що ви, як і я, раді нашим гостям. Тож, давайте привітаємося:
Раді вітати вас в нашій оселі!
Зичимо щастя, здоров’я, добра!
Шановні гості!
В добрий день і в добрий час
Завітали ви до нас.
Всіх ми вас вітаємо,
Подивіться, що ми знаємо.
* Психологічна настанова
«Зірка побажань»
― Вітаю! Діти, дивіться: сталося диво! Кожному на парту впала зірочка! Чудеса починаються! Ми вирушаємо з вами в подорож. Але не просту, а математичну. (Діти стають в коло)
Учитель:
Якщо друзі стануть в круг,
То команду маєм.
Зліва – друг і справа – друг
Всі знання ми маєм.
Кожен з вас, кожен з вас –
Це учень – просто клас,
Бо родина об’єднує всіх нас!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
1. Вправа «Інтерв’ю»
― Діти, чого ви очікуєте від уроку?
2. Я пропоную вам скласти формулу своєї роботи на уроці, використовуючи умовні позначення всіх якостей, що необхідні для плідної роботи.
У + О + В + С + Р = З, де
У – увага,
О – організованість,
В – взаємодопомога,
С – спілкування,
Р – робота,
З – знання.
3. Гра «Чарівна коробка». (Грає чарівна мелодія). Діти відгадують, що в коробці. Прийом «Так або ні?»
― Будемо визначати площу плоскої фігури? (Так)
― Будемо виконувати завдання на диску? (Так)
― Будемо обчислювати площу фігури за допомогою палетки? (Так)
― Ділити багатоцифрові числа? (Ні)
― Будемо розв’язувати задачі на знаходження площі прямокутника? (Так)
― Множити числа, що закінчуються нулями? (Ні)
― Будемо розв’язувати рівняння? (Так)
― Отже, тема нашого уроку. «Діти беруть листки з чарівної коробки і показують тему уроку.
ІІІ. Розвиток математичних компетентностей
1. Гра «Шифрувальник»
― Прочитайте слово, виконавши математичні дії.
Розташуй літери в порядку виконання арифметичних дій і отримаєш слово.
(СВЯТО)
― А чому свято? (Тому, що святковий відкритий нестандартний урок з математики).
2. Робота в зошитах
Каліграфічна хвилинка. Гра «Інтерв’ю» (21723)
― Назвати число.
― Парне чи непарне.
― Скільки в числі тисяч?
― Скільки сотень?
― А десятків?
― І скільки одиниць?
3. Гра «Карусель»
(Табличні випадки множення і ділення чисел)
4. Математичний диктант
― До невідомого числа додали 120 і одержали 250. Знайти це число.
― Від числа 600 відняли добуток чисел 20 і 2.
― Суму чисел 280 і 120 зменшити в 5 разів.
― Кожна сторона трикутника 15 см . Чому дорівнює периметр цього трикутника?
― В одному будинку 120 квартир. Скільки квартир у 7 таких будинках?
― Запишіть найменшу одиницю вимірювання площі.
― Запишіть найбільшу одиницю вимірювання площі.
5. Гра «Клубок запитань». (Робота в групі)
― Що таке 1мм2?
― А 1см2
― Що таке 1дм2?
― А 1м2?
― Що таке Ар?
― Як позначається?
― де використовують сотку?
― А що таке гектар?
― А як позначається?
― Що таке 1км2?
― Що таке площа?
― Як обчислити площу?
― Як знайти довжину невідомої сторони прямокутника?
― Що таке палетка?
― Алгоритм обчислення площі фігури за допомогою палетки.
6. Робота в парах
Один учень виписує одиниці довжини, а другий одиниці площі
1 см2, 1 м, 1 га, 1 мм2, 1 мм, 1 км, 1 а, 1 м2, 1 км2, 1 см, 1 дм, 1 дм2
7. ФізкультхвилинкаЯк багато вас тут, друзів.Білозубих, карооких,Синьооких і чорнявих,І високих, і низеньких, І кругленьких, і худеньких.Всіх вас рада привітати.І фізкультхвилинку розпочати(Весела руханка)
8. Гра «Заморочки з бочки)
* Жартівлива задача
У бабусі Даші онук Саша, котик Мурчик, собака Тузик. Скільки у бабусі онуків? (Один)
* Накресли прямокутник зі сторонами 2 см і 5 см та знайди його площу
* Є прямокутник зі сторонами 3 см і 6 см. Обчислити площу і периметр прямокутника
* Антон Назаренко витрачає на дорогу до школи 1 год . Скільки часу він витратить, якщо піде разом з другом?
* Виміряти довжину і ширину поверхні парти. Знайти її площу
* Площа прямокутника 10 см2, а його ширина 2 см . Знайди довжину прямокутника
2см
?
* Знайти площу фігури за допомогою палетки
10 см2
* Виконати завдання на диску
* Розв’яжи рівняння
х • 5 = 70
ІV. Домашнє завдання
Виміряти довжину і ширину письмового столу вдома. Знайти його площу.
V. Рефлексія. Гра «Спасибі за приємний день»
Учитель:
Мені було приємно з вами працювати.
Чи справдилися ваші очікування?
(Відповідь дітей)
Всі ви, діти, молодці.
Гарно працювали!
Але дзвоник пролунає,
І мені і вам він скаже,
Що урок вже час кінчати.
Треба йти відпочивати
― Шановні гості!
Спасибі, що знайшли час
І прийшли до нас.
Якщо ваша ласка,
То приходьте до нас ще,
Будь ласка.