Transcript
Page 1: Óraterv: műveletek, oszthatóság 1.óra - törtekről tanultak ismétlése

Óraterv

A pedagógus neve: Tóth Lászlóné

Műveltségi terület: Matematika .

Tantárgy:matematika .

Osztály:.hatodik

Az óra témája: .Törtekről tanultak ismétlése

Az óra cél- és feladatrendszere: a fejlesztendő attitűd, készségek, képességek, a tanítandó ismeretek (fogalmak, szabályok stb.) és az elérendő fejlesztési szint, tudásszint megnevezése: Ötödik osztályban a törtekről tanult ismeretek felidézése , hiánypótlás, a tanult szabályok újra

értelmezése, alkalmazása egyszerű feladatokban,

Tudjanak törtszámokat hallás után leírni, kiolvasni, bővíteni, egyszerűsíteni,, összehasonkítani, különböző nevezőjű törteket közös

nevezőre hozni, egyszerű esetekben összeadni, kivonni, egynél nagyobb törtszámokat vegyes számmá alakítani Az óra didaktikai feladatai: .ismétlés, gyakorlás, alkalmazás, szabálykövetés, Az új ismeretek elsajátításához szükséges előzetes ismeretek

felidézése

Tantárgyi kapcsolatok: Felhasznált források (tankönyv, munkafüzet, feladat- és szöveggyűjtemény, digitális tananyag, online források, szakirodalom stb.):

O F I K isé r le t i tankönyv : Matemat i ka 6 .o , SmartNotebook fájl; https://drive.google.com/file/d/0B4kZrJ-oAixhR3Z4cGsyMEdTUjQ/view?usp=sharing ( az órán megoldott

feladatok megoldása interaktív módon megjelenik a táblán)

.............................................................................

Dátum: Erdőbénye , 2015 .

Page 2: Óraterv: műveletek, oszthatóság 1.óra - törtekről tanultak ismétlése

I

d

ő

k

e

ret

A tanulók tevékenysége A pedagógus tevékenysége Célok és

feladatok

Módszerek Tanulói

munafor

mák

Eszközök Megjegyzések,

tábla képe,

2

perc

Jelentés, Bevezető beszélgetés,

Tanulópárok egymás munkájának

segítésére, Füzetvezetés

Az óra címe, dátum,

SmartNotebook fájl betöltése,

tanulópárok kialakítása

A figyelem felkeltése, a

tanulók informálása a

tanulási célokról,

igényes és rendezett

füzetvezetés

beszélgetés egyéni füzet,

interaktív

tábla,

3-6. Fogalmak felidézése, referálás, a

táblai feladat rögzítése a füzetben.

Tört részeinek értelmezése, az 1

egész kifejezése tört részekkel,

szemléltetés, kérdezés,

Az új ismeretek

elsajátításához

szükséges előzetes

ismeretek felidézése

számláló, nevező

fogalma,

az elnevezések

pontos használata,

együttműködés

tanári

dominanciájú

reproduktív

beszélgetés,

frontális füzet,

interaktív

tábla, Smart 2-

3. dia

5-6. Törtek és elnevezésük lejegyzése,

a párok egymás munkáját

ellenőrzik,

Szemléltetés, füzetvezetés

ellenőrzése, megoldás ellenőrzése,

jutalmazás

kérdezés páros 4. dia

7-

10.

Egyszerűsítés és bővítés

fogalmának felidézése, szabályok

lejegyzése, kapcsolódó feladatban

a szabály alkalmazása,

Szemléltetés, kérdezés, segítség a

tanulóknak, jutalmazás

előzetes ismeretek

felidézése, szabályok

alkalmazása,

értelmező

magyarázat

frontalis,

páros,

5-6. dia

Page 3: Óraterv: műveletek, oszthatóság 1.óra - törtekről tanultak ismétlése

10-

12

Közös nevezőjű törtek

összehasonlításáról tanult

szabályok felidézése

Szemléltetés, kérdezés, ellenőrzés, közös nevezőjű és

azonos számlálójú

törtek

összehasonlítása

szémlétetés,

közlés,

egyéni 7. dia

13-

15

Szövegrészekből szabály alkotás,

a táblánál és lejegyzése a füzetbe.

Szemléltetés, a táblai munka

írányítása, jutalmazás

rész-egész

összefüggésének

gyakorltatása

személtetés páros 8. dia

16-

19.

Törtszámok növekvő sorba

rendezése a táblánál és lejegyzése

a füzetbe

szemléltetés, a táblai munka

írányítása, jutalmazás

szabálykövetés, alkalmazás páros 9. dia

20.-

23

Vegyes számok felírása,

magyarázat megfigyelésre,

megértése, a példa lejegyzése,

személtetés, magyarázat, A vegyes számok

felírása tort alakból

és a visszaírása tört

számmá

szemléltetés,

magyarázat

frontalis,

egyéni

10-11.dia

24-

30.

Számegyenes elkészítése a

füzetben, a számok ábrázolása a

táblánál és lejegyzése a füzetbe

Szemléltetés, füzetvezetés

ellenőrzése,segítség nyújtás,

Törtek ábrázolása a

számegyenesen

szemléltetés,

magyarázat

egyéni 12.dia

31-

32

A szabály felidézése, a példa

megfigyelése

Szemléltetés, magyarázat, Közös nevezőre

hozás algorítmusa,

kérdezés,

magyarázat,

kifejtés

frontális 13.dia

Page 4: Óraterv: műveletek, oszthatóság 1.óra - törtekről tanultak ismétlése

33.-

40.

Törtek közös nevezőre hozása, az

összeadások elvégzése,

szemléltetés, ellenőrzés, segítséget

igénylő tanulóknak magyarázat,

ellenőrzés, jutalmazás,

szabálykövetés, alkalmazás páros 14. dia

41-

45.

Önértékelés, Házi feladat

feljegyzése

Önértékelő lapok kiosztása,

összegyűjtése, Órai munka

értékelése, Házi feladat

kijelölése

beszélgetés, egyéni Omline

gyakorlási

lehetőség:

http://Learni

ngApps.org/v

iew1564188

TK. 11. oldal A

királykisasszony hét

próbája

A melléklet:

SmartNotebook fájl; https://drive.google.com/file/d/0B4kZrJ-oAixhR3Z4cGsyMEdTUjQ/view?usp=sharing

a kivetítendő diák képe; https://drive.google.com/file/d/0B4kZrJ-oAixhenVyQ2V1dEtaSmc/view?usp=sharing


Top Related