AUKCJA NR 27 AUKCJA Sobota, 4 XII 2010, godzina 13 00 Sala Rycerska restauracji „Miód i Wino”, ul. Sławkowska 32, Kraków WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 1-4 XII 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków sztuka współczesna Salon Antykwaryczny AUKCJE

Upload: others

Post on 06-Feb-2021

0 views

  • AUKCJA NR 27

    AUKCJASobota, 4 XII 2010, godzina 1300

    Sala Rycerska restauracji „Miód i Wino”, ul. Sławkowska 32, Kraków

    WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA1-4 XII 2010

    Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków

    sztuka współczesna

    Salon Antykwaryczny

    AUKCJE

  • Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewskiul. Pijarska 5/2a31-015 Kraków

    tel.: + 48 12 422 91 60fax: + 48 12 432 94 40kom.: 0695899895 e-mail: [email protected] www.antique.com.pl; www.artlist.pl; www.nautilus-art.pl

    BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: 46124022941111000037089120

    COPYRIGHT:  © Nautilus Salon Antykwaryczny  2010

    Salon Antykwaryczny

    OPRACOWANIE KATALOGU:Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej ŻywolewskiWspółpraca:Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń

    SKŁAD, ZDJĘCIA:Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń, Maciej Żywolewski

    Kolejna Aukcja - 5 marca 2011. Zapraszamy!

  • BARAŃSKI Maciej, poz. 2; 35

    BERDOWSKA Tamara, poz. 10; 39

    BOŻEK Kacper, poz. 7

    CEBULA Zbigniew, poz. 32

    DANIEC Tomasz, poz. 11; 14

    KAPTURSKI Artur, poz. 8; 19

    KAWIORSKA Marta, poz. 17; 20

    KAWIORSKI Jarosław, poz. 1; 25

    KOPCZYŃSKI Wojciech, poz. 18; 27

    KNECHT Bożena poz. 29

    KOZERA Elżbieta, poz. 21

    KSIĄŻKIEWICZ Violetta, poz. 28; 30

    ŁĄTKA Anna, poz. 31

    MISIAK Michał, poz. 40

    MLĄCKI Dariusz, poz. 9

    NAŁĘCZ Magdalena, poz. 16

    OPRZĄDEK Leszek, poz. 5; 12; 37

    ORAMUS Romuald, poz. 23

    PAMUŁA Jan, poz. 13; 38

    PODRAZIK Władysław, poz. 36

    SOBIERAJ Edyta, poz. 3; 22

    SPRYCHA Zbigniew, poz. 34

    WAŻYDRĄG Zbigniew, poz. 6; 15

    WILCAN Karolina, poz. 24; 26

    WNĘK Grzegorz, poz. 4; 33

  • 4 |

    Aukcja nr 27

    4 |

    2. Barański Maciej, Podróż zimowa, 2008 Olej, płótno; wym.: 50 x 45 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. Cena wyw.: 900

    3. Sobieraj Edyta, Bez tytułu. Wnętrze, 2008Olej, płótno; wym.: 30 x 60 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

    4. Wnęk Grzegorz, Harcerka, 2008Olej, płótno, wym.: 60 x 90 cm; tytuł i sygn. na odwrocie. Praca wystawiana.Cena wyw.: 900

    1. Kawiorski Jarosław, Profil, 2009/10Olej, płótno; wym.: 60 x 50 cm; sygn. na odwrocie.Cena wyw.: 900

  • | 5

    8. Kapturski Artur, Bez tytułu, 2009 Olej, płótno; wym.: 85 x 120 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

    5. Oprządek Leszek, Pejzaż, 2004Ceramika; wym.: 51 x 25 x 25 cm; sygn.Cena wyw.: 900

    7. Bożek Kacper, Koniec świat, 2009Akwarela, tusz; wym.: 50 x 70 cm; sygn. Praca wystawiana.Cena wyw.: 900

    6. Ważydrąg Zbigniew, Świetliste wzgórza, 2005Olej, akryl, płótno; wym.: 60 x 80 cm; sygn.; na odwrocie opis autorski.Cena wyw.: 900

  • 6 |

    Aukcja nr 27

    11. Daniec Tomasz, Terminal XI, 2005Olej na płótnie, wym.: 66 x 66 cm; sygn. i dat.; na odwrocie opis autorski.Cena wyw.: 900

    9. Mlącki Dariusz, Kopertowiec, 2008Olej, płótno; wym.: 58 x 72 cm; sygn. na odwrocie. Praca wystawiana.Cena wyw.: 900

    12. Oprządek Leszek, Kompozycja, 2009Olej, płótno; wym.: 40 x 30 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

    13. Pamuła Jan, Obraz 2008/4 gda, 2008Unikatowy druk cyfrowy; wym. komp.: 670 x 840 mm; sygn., dat. i tyt. oł.Cena wyw.: 900

    10. Berdowska Tamara, Kompozycja, 2009Olej, płótno; wym.: 40 x 40 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

  • | 7

    14. Daniec Tomasz, Rotwand tworzy wizerunek Marii, 2008 Olej, płótno; wym.: 75 x 70 cm; sygn.; na odwrocie opis autorski. Cena wyw.: 900

    17. Kawiorska Marta, Drzwi z Amsterdamu, 2007Olej, płótno; wym.: 65 x 55 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

    16. Nałęcz Magdalena, Martwe natury IX i XII, 2008Olej, płótno; wym.: 18 x 15 cm (każda); sygn.; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

    15. Ważydrąg Zbigniew, Cerkiew, 1993Olej, płótno; wym.: 54,5 x 73 cm; sygn.Cena wyw.: 900

    27. Kopczyński Wojciech, Z serii Pojazdy, 2010Technika własna, akryl, collage; wym.: 40 x 120 cm; sygn.Cena wyw.: 900

  • 8 |

    Aukcja nr 27

    19. Kapturski Artur, Rodzina, 2009Olej, płótno; wym.: 97 x 130 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

    20. Kawiorska Marta, Dom I, 2007Olej, płótno; wym.: 45 x 50 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

    21. Kozera Elżbieta, Premium bananas, 2005Tempera, płótno; wym.: 70 x 50 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

    23. Oramus Romuald, Studia do rytuałów codzienności, 2001Olej, płótno naklejone na karton; wym.: 33 x 27 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

    22. Sobieraj Edyta, Objects II, 2009Olej, płótno; wym.: 50 x 60 cm; na odwrocie sygn.i opis autorski.Cena wyw.: 900

  • 25. Kawiorski Jarosław, Głowy, 2009Olej, płótno; wym.: 100 x 80 cm; sygn. na odwrocie. Praca wystawiana.Cena wyw.: 900

    24. Wilcan Karolina, Cztery ściany VII, 2009Akryl, olej, płótno; wym.: 60 x 90 cm; na odwrocie sygn.i opis autorski.Cena wyw.: 900

    26. Wilcan Karolina, Cztery ściany VI, 2009Akryl, olej, płótno; wym.: 60 x 73 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

    18. Kopczyński Wojciech, Z serii Pojazdy, 2010Technika własna, akryl, collage; wym.: 40 x 120 cm; sygn. Cena wyw.: 900

  • 10 |

    Aukcja nr 27

    31. Łątka Anna, Duże drzewo, 2008Olej, płótno; wym.: 105 x 92 cm, na odwrocie sygnatura i opis autorski.Cena wyw.: 900

    30. Książkiewicz Violetta, Park, 2009Pastel, papier; wym.: 70 x 50 cm, sygn. i dat.Cena wyw.: 900

    28. Książkiewicz Violetta, Jesień, 2007Olej, płótno; wym.: 100 x 70 cm, sygn., na odwrocie opis autorskiCena wyw.: 900

    29. Bożena Knecht, Pocałunek II, 2006Olej, płótno; wym.: 60 x 60 cm; sygn.; na odwrocie opis autorski

  • 35.  Barański Maciej, Potyczka, 2009.Olej, płótno; wym.: 29, 5 x 60 cm; sygn.Cena wyw.: 900

    32 Cebula Zbigniew, Zagrody w Starym Bublu II, 2008 Olej, płótno; wym.: 50 x 65 cm; sygn.; na odwrocie opis. Cena wyw.: 900

    34. Sprycha Zbigniew, Figury aniołów wiszące na ścianie stodoły w Gierzwałdzie, 2010Olej, płótno; wym.: 60 x 80 cm, na odwrocie sygnatura i opis autorski.Cena wyw.: 900

    33. Wnęk Grzegorz, Ryby III, 2001Olej, płótno; wym.: 50 x 60 cm; sygn.; na odwrocie opis autorski.Cena wyw.: 900

  • 37. Oprządek Leszek, Kompozycja, 2005Olej, płótno; wym.: 40 x 30 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

    36. Podrazik Władysław, Epifania, 2004Olej, płótno; wym.: 45 x 30 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

    38. Pamuła Jan, Obraz 2008/5 gda, 2008Unikatowy druk cyfrowy; wym. komp.: 670 x 840 mm; sygn., dat. i tyt. oł.Cena wyw.: 900

    40. Misiak Michał, Bez tytułu (dyptyk), 2009Tusz, papier; wym. każdej: 20 x 20 cm; sygn.Cena wyw.: 900

    39. Berdowska Tamara, Kompozycja, 2009Olej, płótno; wym.: 46 x 33 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski.Cena wyw.: 900

  • | 13

    Biogramy

    Barański Maciej (ur. 1974). Malarz. Absolwent Wydziału Malar-stwa Akademi Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka w 1999. Udział w licznych wystawach zbio-rowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

    Berdowska Tamara (ur. 1962). Malarka. W latach 1985-1990 od-była studia na ASP w Krakowie w pracowni prof. Janiny Krau-pe-Świderskiej. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem. W latach 1988-2005 brała udział w 74 wystawach zbiorowych oraz 13 in-dywidualnych. Od 2000 uczestnik sympozjów organizowanych przez Bożenę Kowalską dla artystów posługujących się języ-kiem geometrii w Chełmie, a następnie w Orońsku. Otrzymała m.in. stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Fundacji Pollock-Krasner (Nowy Jork) oraz nagrody prof. Janiny Kraupe-Świderskiej, Grand Prix, Sztuka dwóch czasów, Muzeum Na-rodowe w Gdańsku, Egeria 2000, Nagroda Prezydenta Miasta, Muzeum Ostrowa Wielkopolskiego. Prace Tamary Berdowskiej znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum w Bochum, Galerii Studio w Warszawie, Muzeum Hi-storycznego Miasta Krakowa, Muzeum Archidiecezji w Katowi-cach, Muzeum Okręgowego w Chełmie, Centrum Rzeźby Pol-skiej w Orońsku, Mondriaanhuis, Muzeum w Amersfoort oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

    Bożek Kacper (ur. 1974). Grafik. Absolwent Liceum Sztuk Pla-stycznych im. A. Kenara w Zakopanem i Wydziału Grafiki krakow-skiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracę dyplomowa zrealizował pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana w pracowni miedzio-rytu i litografii. Uprawia grafikę warsztatową i rysunek.

    Cebula Zbigniew (ur. 1961). Malarz i rysownik; studiował w kra-kowskiej ASP (u J. Szancenbacha). Mieszka i tworzy w Krako-wie. Jest pedagogiem ASP. W 1999 współpracował przy re-alizacji scenografii do koncertu Moje kolędy na koniec wieku Z. Preisnera w Teatrze Starym w Krakowie.

    Daniec Tomasz (ur. 1973). Grafik i malarz. Studiował w krakow-skiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1998, w pracowni miedziorytu na Wydziale Grafiki. W 1997 otrzymał Stypendium w Kent Institute of Art&Design, Maidstone, Wielka Brytania. W 1999 przyznano mu Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, a w 2003 Stypendium im. T. Kulisiewicza. W 2003 zdobył Srebr-ny Medal w kategorii Grafika w XI Międzynarodowym Biennale Grafiki i Rysunku w Taipei, Tajwan. Od 1998 asystent w pracowni miedziorytu prof. S. Wejmana (Wydział Grafiki ASP w Krakowie).

    Kapturski Artur (ur. 1979). Malarz, grafik; w latach 1999-2004 – studia na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego na Wydziale Nauczycielskim Wychowania Plastycznego. W 2004 – dyplom z wyróżnieniem z malarstwa pod kierunkiem Profe-sora Aleksandra Olszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej pod kierunkiem Profesora Andrzeja Markiewicza. 2003-2009 studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matej-ki w Krakowie, w pracowni Profesora Grzegorza Bednarskiego. W 2009 – dyplom z wyróżnieniem z malarstwa pod kierunkiem Profesora Grzegorza Bednarskiego. Od 2008 nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Krakowie. Od 2010 asystent na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w prac. Prof. Zbigniewa Sprychy. 2006/7 – Stypendium Ministra Kultury i Dzie-dzictwa Narodowego za wyróżniające osiągnięcia w nauce.

    Kawiorski Jarosław Marian (ur. 1955). Malarz i grafik; studio-wał w krakowskiej ASP (u J. Szancenbacha); w l. 80. działał w ruchu kultury niezależnej; mieszka i tworzy w Krakowie, jest wykładowcą ASP (od 1995). Uprawia pełne ekspresji ma-larstwo figuratywne (m.in. cykl techniką olejną: Postać, 2000; Postać i głowy, 2000; Postaci siedzące, 2002; Podwójny obraz

    jedna postać plus dwie postaci, 2002); zajmuje się także rysunkiem. Uczestniczył w ponad 100 wystawach w kraju i za granicą, indywi-dualnych (od 1979; m.in. Galeria La Medusa, Centrum Kulturalne Este, Włochy 1994) i zbiorowych (m.in. w Hiszpanii, Szwajcarii, USA, we Włoszech); jest laureatem II Biennale Młodych „Droga i Prawda” (1987); jego prace znajdują się w wielu krajowych muzeach, m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej.

    Kawiorska Marta (ur. 1983). Malarka. W latach 2004-2009 studiowa-ła na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP, obroniła dyplom w pra-cowni prof. Stanisława Rodzińskiego. Laureatka Stypendium prof. Janiny Kraupe-Świderskiej w roku akademickim 2007/2008 oraz Sty-pendium Twórczego Urzędu Miasta Krakowa w roku 2009. Zajmuje się twórczością z zakresu malarstwa i rysunku.

    Knecht Bożena (ur. 1962). Malarka, fotografik. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie w 1982 roku. Uczennica prof. Witolda Dama-siewicza. Od 1984 roku pracownik Muzeum Narodowego, od 2001 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Udział w licznych wysta-wach indywidualnych i zbiorowych.

    Kopczyński Wojciech (ur. 1955). Malarz. Studiował na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (1975-1982) pod kie-runkiem W. Skulicza, W. Kunza i J. Świderskiego. W 1984 otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Został także wyróżnio-ny stypendium Prezydenta Miasta Krakowa (1996). Miał 6 wystaw indywidualnych m.in.: Galeria 'Il Triangolo', Consenza, Italia (1987), Stawski Gallery, Kraków (1991, 1995), Espace Goya, Bordeaux, Fran-cja (1992). Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodo-wego w Kielcach, Muzeum Narodowego w Barcelonie, Espace de Goya w Bordeaux.

    Kozera Aleksander (ur. 1976). Malarz. Dyplom z medalem w ASP w Katowicach w 2002. III nagroda w XXXVI Ogólnopolskim Konkur-sie Malarstwa „Bielska Jesień”, 2003, w finale konkursu „Obraz Roku” Art & Business, 2003, 2004, w finale 19. Festiwalu Malarstwa Współ-czesnego w Szczecinie, 2002. Wystawy indywidualne: Galeria „Inny Śląsk”, Tarnowskie Góry, 2003, Galeria „Czas”, Będzin, 2003.

    Książkiewicz Violetta (ur. 1956). Malarka. Dyplom uzyskała na Aka-demii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 1992 w Pracowniach Rysunku (prof. Józef Drążkiewicz i adj. Andrzej Leśnik) i Malarstwa (prof. Piotr C. Kowalski). Obrazy tworzy w różnych technikach malarskich - olej, pastele i rysunki tuszem. Preferuje tematykę górską, przyrodniczą i postacie kobiece. Nagrody: Konkurs malarski w Czarnkowie – Pol-ska 2005. Wyróżnienie - Wystawa pokonkursowa na VII Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu – Polska 2007, Wystawy pokon-kursowe „Obrazy muzyką malowane ”Fundacja im. I. J. Paderew-skiego, Kraków 2009, 2010. Udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce: Kraków, Wrocław, Toruń, Rzeszów, Poznań, Czarnków, Bydgoszcz; w Niemczech: Hamburg. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Niemczech, we Francji, w USA i w Polsce. W latach 1996-2004 zatrudniona jako artysta plastyk w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu. W latach 2006-2007 prowadziła społecz-nie salę wystawową „Nasz Klub” w Poznaniu a obecnie kontynuuje działalność społeczną organizując w różnych galeriach wystawy dla artystów malarzy ze środowiska poznańskiego. Od 2000 należy do Stowarzyszenia Malarzy Marynistów Polskich. Za swoją działalność społeczną otrzymała Medal „Zasłużony Pracownik Morza” 2006.

    Mlącki Dariusz (ur. 1963). Malarz. W latach 1985-1989 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał pod kierunkiem profesorów: Tadeusza Dominika, Zbigniewa Gostomskiego oraz Ryszarda Winiarskiego. W latach 1992-2001 prowadził – jako profesor - pracownię malar-stwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Otwarta Pracownia w Krakowie. Współpracuje z Galerią Rzeźby w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Galerią Białą w Lublinie, galerią Otwarta Pracownia w Krakowie, ABC w Poznaniu, Galerią Koło w Gdańsku, Bunkrem Sztuki w Krakowie, Galerią Art w Warsza-wie, Centrum Rzeźby w Orońsku. Jest stypendystą Fundacji Kultury, Ministerstwa Kultury i Sztuki, Fundacji Kultury Polskiej, Fundacji Ste-

  • 14 |

    Aukcja nr 27

    fana Batorego. Jego prace znajdują się w zbiorach publicznych: Galeria Zachęta w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Oroń-sku, Fundacja Adenauera w Warszawie, Muzeum w Chełmie, Galeria Studio w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowe w Warszawie.

    Nałęcz Magdalena (ur. 1970). Malarka. W 1990 ukończyła rze-szowskie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W latach 1990-1995 studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. W 1995 otrzymała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. J. Szancenbacha i dyplom z rysunku w pracowni prof. S. Karpowicza. W 1996 otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa oraz II nagrodę na Konfrontacjach Najmłodszych Arty-stów Krakowskich w Myślenicach. W 1997 została stypendystką Ministra Kultury i Sztuki.

    Oprządek Leszek (ur. 1964). Rzeźbiarz i malarz; 1988 uzyskał dyplom - wyróżniony medalem, na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Antoniego Hajdeckiego. W 1991 otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Wy-dziale Malarstwa krakowskiej ASP, w pracowni prof. Janiny Krau-pe-Świderskiej (specjalizacja - malarstwo w architekturze i urba-nistyce). Jego prace znajdują się w zbiorach muzeum w Bochni, Galerii Studio w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za zagranicą.

    Oramus Romuald (ur. w 1953). Malarz, grafik. Studia na Wydzia-le Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1974-79. Dyplom w pracowni prof. A. Marczyńskiego. Profesor na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zajmuje się malarstwem oraz grafiką warsztatową, pisze eseje o sztuce.

    Pamuła Jan (ur. 1944). Malarz, grafik komputerowy; wykła-dowca ASP w Krakowie (od 1975; profesor od 1992; od 2002 rektor); studiował malarstwo i grafikę w krakowskiej ASP (m.in. u H. Rudzkiej-Cybisowej), później w École des Beaux-Arts w Paryżu; od 1969 jest członkiem II Grupy Krakowskiej; w 1980 otrzymał stypendium rządu francuskiego, w 1982 Fundacji Ko-ściuszkowskiej w Nowym Jorku, w 1993 stypendium Fulbrigh-ta; uprawia malarstwo, grafikę i media elektroniczne; od 1970 maluje abstrakcje geometryczne; eksperymentował z geo-metrycznie formowanymi podobraziami i obiektami trójwy-miarowymi; interesują go duchowe i symboliczne znaczenia zawarte w geometrii; zrealizował cykl litografii i wklęsłodruków „systemy”, cykle grafik Seria komputerowa I i II (1980-2000), cykl grafik komputerowych opartych na obrazach fotograficznych i technice reprodukcji, cykl Leonardo; w pracach P. dużą rolę odgrywa także barwa; artysta otrzymał wiele nagród, zwłasz-cza za twórczość graficzną, na wystawach międzynarodowych i ogólnopolskich.

    Podrazik Władysław (ur. 1953). Malarz. Studia rozpoczął w 1984 na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Do 1987 studiował malarstwo w pracowni prof. Stanisława Ro-dzińskiego a rysunek u doc. Zbyluta Grzywacza. Dyplom uzyskał w 1989 w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. Uprawia ma-larstwo i poezję, pisze także eseje o sztuce.

    Sobieraj Edyta (ur. 1966). Malarka. W latach 1990-1995 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. W 1995 otrzymała dy-plom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jana Szancenbacha. W 1998 stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Asystentka na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w prac. prof. Adama Brinckena. Posługuje się symbolami języka wspomnień, które odnajduje we wnętrzach i przedmiotach. W ten sposób maluje pustkę, samotność i przemijanie. jej obrazy opowiadają o prze-mijaniu, smutku, samotności, łączy je światło. To ono daje na-dzieję, buduje przestrzeń, a nawet dematerializuje wnętrza.

    Sprycha Zbigniew (ur. 1959). Malarz. Studia na Wydziale Ma-larstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1985 w pracowni prof. Juliusza Joniaka. Od 1985 pracownik Wydziału Malarstwa, od 2006 zatrudniony na stanowisku profesora ASP. Od

    1998 powadzi pracownię rysunku na Wydziale Malarstwa kra-kowskiej ASP. Autor 23 wystaw indywidualnych, uczestnik kilku-set wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowe w Krakowie, Wydział Kultury Urzędu Miasta Krakowa, Kolekcja Danielle Mitterand, Paryż, Fran-cja, Fundacja France Liberte, Francja. Stypendia i nagrody: Sty-pendium Prezydenta Miasta Krakowa - Stypendium Ministra Kul-tury i Sztuki, 1986, Stypendium Fundacji France Liberte, I nagroda za malarstwo na wystawie Dyplom ‘85 prezentującej najlepsze dyplomy uczelni artystycznych, Gdańsk , I nagroda w konkursie na ilustracje książkową im. J. Grabińskiego, 1987.

    Ważydrąg Zbigniew (ur. 1952). Malarz, rzeźbiarz, poeta. Stu-diował na krakowskiej ASP, na wydziale rzeźby, konserwacji i malarstwa w pracowniach T. Łakomskiego i J. Nowosielskiego. Bardzo związany ze środowiskiem krakowskich plastyków. Posia-da w swoim dorobku blisko piętnaście wystaw indywidualnych. Brał również udział w wystawach zbiorowych i poplenerowych. Dwukrotnie otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Krakowa. W 1990 przebywał w Paryżu, gdzie wystawiał swoje prace w ga-lerii na Montmartre. W 1992 wystawił cykl swoich gwaszy w ga-lerii w Kalifornii. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w wielu krajach świata.

    Wilcan Karolina (ur. 1979). Malarka. W latach 1994-1999 uczen-nica Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. 1999-2004 – studia na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego na Wydziale Nauczycielskim Wychowania Plastycz-nego. 2004 – dyplom z wyróżnieniem z malarstwa pod kierun-kiem profesora Aleksandra Olszewskiego, aneks z grafiki pod kierunkiem profesora Andrzeja Markiewicza. W latach 2003 -2009 – studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, w pracowni profesora Grzegorza Bednarskiego. W 2009 – dyplom z wyróżnieniem z malarstwa pod kierunkiem Grzegorza Bednarskiego.

    Wnęk Grzegorz (ur. 1974). Malarz. W latach 1994-1999 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W l. 1998/1999 otrzymał stypendium naukowe Ministra Kultury i Sztuki, a w 1999 dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Sta-nisława Rodzińskiego. Od 1998 pracuje jako asystent na Wydzia-le Malarstwa ASP w Krakowie w pracowniach prof. Grzegorza Bednarskiego, a później adiunkta II stopnia prof. Janusza Matu-szewskiego. Od 2000 współtworzy Stowarzyszenie Młodych Ar-tystów „Kontrapost”. W 2001 przebywał w Kunstlerhaus w Cuxha-ven (Niemcy), realizując program artystyczny pt. „Codzienność”. W 2003 wziął udział w sympozjum „Sztuka zaangażowana – szan-sa czy mit” w Paradyżu.

  • | 15

    1. Przedmiotemaukcjisądziełasztuki,przedmiotyowartościartystycznejihistorycznej,oddanewkomislubbędącewłasnością SalonuAntykwarycznegoNAUTILUS.2. Cenypodanewkatalogusąwyrażonewzłotychpolskichisącenamiwywołania.3. Prowadzącyaukcjęustalatzw.postąpieniewlicytacjiimaprawododowolnegorozdzielanialubłączeniaobiektówwystawionych dosprzedaży,zmianykolejnościlicytowanychprzedmiotóworazdoichwycofaniazaukcjibezpodaniaprzyczyny.4. AukcjonerwimieniufirmyNAUTILUSmaprawozaproponowaćdosprzedażyprzedmioty,którychniemawkatalogu.5. Wprzypadkuuzasadnionegosprzeciwu,codoofertykończącejlicytacjęwyrażonegoprzezuczestnikalicytacjibezpośredniopo jejzakończeniu,prowadzącyaukcjęmaprawodoponownegoprzeprowadzenialicytacjilubdojejkontynuowania.6. Doudziałuwlicytacjiupoważnionesąrównieżosoby,którezłożyłypisemnepoleceniekupnanajpóźniejna24godz. przedrozpoczęciemlicytacji. Organizatorzynieponosząodpowiedzialnościzawłaściwąrealizacjęzleceńpisemnych,którenapłynęłypotymterminie.7. Wzamówieniachpisemnychprosimypodać:nrpozycjiwkatalogu,nazwiskoautora,pierwszesłowotytułuoraz najwyższąoferowanącenę(limit). Wysokośćlimitóworaznazwiskaosóblubnazwyinstytucjibiorącychudziałwlicytacjidrogąkorespondencyjnąsą informacjamipoufnymi. WimieniutychosóbiinstytucjiwlicytacjibędzieuczestniczyłupoważnionyprzedstawicielfirmyNAUTILUS.8. Wprzypadkutakichsamychofertpisemnych,decydujekolejnośćichdoręczenia. Gdywtrakcielicytacjinajwyższązgłoszonąofertąjestofertapocztowa,zakupprzedmiotunastępujezawylicytowaną cenę,któramożebyćniższaodkwotypocztowej. Jeżelisąconajmniejdwieofertypocztowenatensamobiekt,aukcjonermożerozpocząćlicytacjęodmaksymalnegolimitu przedostatniejofertypocztowejpowiększonegoojednopostąpienie(licytacjadlazwycięskiejofertypocztowej).9. Nabywcąprzedmiotustajesięosobaoferującanajwyższącenę.10. BibliotekaJagiellońskaiBibliotekaNarodowamająprawopierwokupupocenachwylicytowanych.11. Organizatorzyzastrzegająsobieprawowykluczeniazaukcjiosób,któreniewywiązałysięzprzyjętychzobowiązań.12. DowylicytowanejkwotySalonAntykwaryczny„NAUTILUS”dolicza10%.13. Zakupionepozycjemogązostaćwysłanepocztą: *dlainstytucji–kredytowo *dlaosóbprywatnych–zapobraniembankowym(doliczającopłatyzawartośćprzesyłkiwgtaryfypocztowej).14. Osobyodbierającepozycjeosobiściezobowiązanesąwykupićjewciągu7dnioddatyaukcji. Potymterminienaliczanebędąustawoweodsetki.15. PłatnikówpodatkuVATprosimyowcześniejszepodaniedanychdofaktury.16. Nabywcamożewterminie14dnioddniaaukcjiodstąpićodumowykupnawprzypadku,gdyopiskatalogowypozycjiwsposób ewidentnyodbiegaodstanufaktycznego.Wsprawachspornychroszczenianabywcyzostanąuwzględnionepodostarczeniu przezniegowiarygodnejekspertyzywtymterminie.17. Organizator,zzastrzeżeniempunktu16,nieponosiodpowiedzialnościzaukrytewadyfizyczneorazwadyprawnelicytowanych pozycji,coniewyłączaroszczeńwobecsprzedającego.

    REGULAMIN

    Salon Antykwarycznyul. Pijarska 5/2a31-015 Kraków

    tel.:  + 48 12 422 91 60fax:  + 48 12 432 94 40kom.:  0695899895

    e-mail: [email protected]

    Salon Antykwaryczny

  • 16 |

    Aukcja nr 27