9 сынып ашық поурочный
TRANSCRIPT
![Page 1: 9 сынып ашық поурочный](https://reader035.vdocuments.site/reader035/viewer/2022062401/58ee0dd21a28ab35068b4617/html5/thumbnails/1.jpg)
«№5 жалпы білім беру орта мектебі»
Өткізген: Лепесова Б.Н.Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық теп – теңдіктерді қолдану. Сабақтың мақсаты: 1.Білімділігі: Оқушыларға негізгі тригонометриялық тепе теңдіктерге байланысты берілген есептерді түрлендіріп, олардың шешу жолдарын үйрету. 2. Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін арттыру, білім-білік дағдыларын және теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру 3.Тәрбиелік: Оқушыларды нақтылыққа, шапшаң ойлап тез шешім қабылдауға,өзін- өзі бағалай білуге тәрбиелеу. Сабақ түрі: білім-дағысын қалыптастыру Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар, слайдтар, интербелсенді тақта, плакат, смайликтер, карточкалар. Оқытудың әдісі: АКТ,оқытудың жаңа тәсілдері.
Сабақтың барысы:Ұйымдастыру кезеңі ( 5 мин)а) Сәлемдесу, ә) оқушыларды түгендеу, Оқушыларды топқа бөлу (партаның үстіне жатқан бетшелерді таңдап алады,соның бетіндегі суреті бойынша топтасады) б) оқушылардың назарын сабаққа аудару в) Үй жұмысын тексеру(оқушылар өз ара дәптерлермен ауысып, бір-бірінің жұмыстарын тексереді).Слайд 3(дайын жауаптары шығарып көрсетіледі) арқылы тексеру
IІ. « Кім шапшаң» қайталау бөлімі (10мин) (деңгейлік тапсырма) 1. Слайд арқылы кестемен берілген тригонометирялық функциялардың мәндерін бойынша оқушылардың білімін тексеру(әрбір жапырақты тышқанмен шерту арқылы дұрыстығын тексереміз)
![Page 2: 9 сынып ашық поурочный](https://reader035.vdocuments.site/reader035/viewer/2022062401/58ee0dd21a28ab35068b4617/html5/thumbnails/2.jpg)
2. Слайтда көрсетілген өрнектердің мәнін табу керек (дұрыс тапсаң шар әуеге қалықтайды)
3. Слайтта көрсетілгендей өрнектің мәнін табу (дұрысы тышқанмен шерткенде жасыл түске боялады) мұндағы
ІІІ. Шағын тест ( 5сұрақтан құралған тестке оқушылар жауап беру керек) Cлайд 5 арқылы алған білімдерін нығайту мақсатында шағын тест беріледі, соған жауап беру керек. (5мин) Уақыт болған соң бір – бірімен ауысып келесі слайтда көрсетілген дұрыс жауабымен тексереди.
IV. Есептер шығару 9,10 және 11 слайдта берілген тапсырмаларды орындау.(10мин)
І деңгей: №315 (3 мин)№ 315а¿ (1+tg2α ) ∙cos2α= 1
cos2α∙cos2α=1
ә ¿(tgα+ctgα )2−( tgα−ctgα )2=2ctgα ∙2 tgα=4 ІІ деңгей: № 320 (3 мин)
№523a¿ sin2α−1+cos2α+(1−sinα ) (1+sinα )=cos2α
ә ¿ cos2α−13−3sin2α
=−13
sin2αcos2α
=−13tg2α
3 )2 cos π3
−5sin π2;
4 )3 tg π4
+sin π ;
1)cos π+ctg π2;
2)2sin π3
−tg π3;
tg α=2.cos4 α+sin2α⋅cos2α ,
![Page 3: 9 сынып ашық поурочный](https://reader035.vdocuments.site/reader035/viewer/2022062401/58ee0dd21a28ab35068b4617/html5/thumbnails/3.jpg)
ІІІ деңгей: № 327 ( 3 мин)
№ 327
tgα1−tg2α
∙ ctg2α−1ctgα
= tgα1−tg2α
∙
1tg2α
−1
1tgα
= tgα1−tg2α
∙(1−tg2α ) ∙tgα
tg2α=1
Сабақты бекіту кезеңі: (2мин) Өтілген формулаларды еске түсіру мақсатында 12 слайтдағы формулалардың мәнін айту керек.
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: № 320(ә;б); №327(ә) (1мин)
Рефлексия: Смайликтер арқылы кері байланыс жасау. (2мин)