Види фарбування волосся
DESCRIPTION
Методична розробка уроку виробничого навчання з професії «Перукар»TRANSCRIPT
Методична розробкауроку виробничого навчання
з професії «Перукар»тема :«Види фарбування
волосся, способи приготуваннябарвників, розчинів
3%;6%;9%;12% концентрації».
Підготувала майстер в/н: Павляшик Л.І.
2010р.
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИВОЛИНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇКОВЕЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ
Вступ
Однією з найбільш творчих перукарськихпослуг є фарбування волосся. Фарбуванняволосся є одночасно наукою і мистецтвом. Структура волосся клієнта є вирішальнимфактором в підборі оптимального барвника.
Дана методична розробка допоможе в виборібарвника, в визначенні способу приготуваннябарвника різної концентрації.
Л.І.Павляшик . Методична розробка урокувиробничого навчання з професії «Перукар»
Розроблена за інноваційними технологіями:урок-презентація з теми:«Види фарбуванняволосся, способи приготування барвників, розчинів3%;6%;9%;12% концентрації».
Розрахована на майстрів в/н професії «Перукар»учнів ПТНЗ цієї професії.
Розглянуто на засіданніметодичної комісіїПротокол №___від «__ »________2010р.Голова методичної комісії: _______ Маринчук Л.В.
ТЕМА ПРОГРАМИ : Фарбування волоссяТЕМА УРОКУ : Види фарбування волосся, способи приготування барвників, розчинів3%;6%;9%;12% концентраціїМЕТА:
-навчальна : формування і закріпленняпрофесійних вмінь та навичок;
-розвиваюча : навчити учнівзастосовувати теоретичні знання і практичнівміння при виконанні перукарських послуг;-виховна : формувати професійні якостіособистості,виховати любов допрекрасного,вміння творити красу;ТИП УРОКУ: формування первинних вмінь інавичок.ДИДАКТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: інструкційно-технологічні карти;таблицяокисників;схема зображення процедуриосвітлення.МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕЗАБЕЗПЕЧЕННЯ : інструменти тапристосування;косметичніматеріали;перукарська білизна.
ХІД УРОКУI.Організаційна частина.Перевірка : - присутності учнів науроці(доповідь старости);
-готовність до уроку(спец.одяг).Мотивація теми уроку(повідомлення майстравиробничого навчання про необхідністьвивчення даної теми уроку)
II.Вступний іструктаж.Сьогодні на уроці ми закріпимо і поглибимо
знання з теми фарбування волосся, а саме, розглянемо види фарбування волосся, способиприготування барвників з різноюконцентрацією.
Отже, якої концентрації барвникивикористовуються в перукарнях?
Барвники яких груп застосовують зокисниками і якої концентрації, повторимо, використавши додаток № 1.
Використавши шкалу рівнів, розглянемо, якза допомогою барвників I групи пофарбувативолосся в конкретних випадках.Закріпимо здобуті знання.
Розділимо групу на три підгрупи і, роздавшизавдання, даємо 5 хв. на визначенняконцентрації і приготування розчину.
Захист завдань представниками груп.Використаємо інструкційно-технологічні
картки по фарбуванню волосся барвниками I іII групи барвників.Закріпимо здобуті знання.
В якому випадку використаємо пудру длявисвітлення волосся і з яким процентомокисника?
Крем-фарби і гелеподібні засоби длявисвітлення волосся їх концентрація ізастосування?
Застосування II групи барвників і їхконцентрація?
А зараз ми проведемо комплекс підготовчихробіт перед фарбуванням волосся.
Перед початком фарбування необхідно провестикомплекс підготовчих робіт. Яких саме?
1. Підготувати робоче місце та запроситиклієнта в крісло;
2.Для виконання фарбування намзнадобляться інструменти тапристосування. Які саме?
3.При виконанні фарбування волосся необхідновиконати правила ТБ праці та санітарії ігігієни. Які саме?
3.При виконанні фарбування волосся необхідновиконати правила ТБ праці та санітарії ігігієни. Які саме?
4.При виконанні фарбування волоссябарвником I групи розпочинаємофарбування з задньопотиличної зони . Показ прийомів фарбування.
5.Розглянемо інструкційно-технологічні картипо фарбуванню волосся барвниками
IIIгрупи. 6.Час витримки барвника?7.Миття голови . Який шампунь ви
порекомендуєте?8.Заключні роботи.Рекомендації по догляду за фарбованим
волоссям: використання спеціальних м'яких шампунів
для фарбованого волосся;• використання інтенсивних засобів з
відновлення волосся після фарбування; використання щіток і гребінців з
натуральною щетиною, для запобіганняпошкодження рогового шару.
Постійна робота з додатком №1ОКИСЛЮЮЧІ ЕМУЛЬСІЇ
(ОКИСНИКИ)Які причини неякісного фарбування? Перевірка доступності нового матеріалу . Повторення учнями трудових прийомів:показати, як розділити волосся длявиконання різних технологій прифарбуванні;показати, як і через який проміжокнанести барвник;Розподілення учнів по робочих місцях.Видати учням матеріали длявикористання.III . Поточний інструктаж тасамостійне виконання учнямизавдання.
Майстер виробничого навчання в ходіуроку здійснює цільові обходи робочихмісць з метою: контролю правильної організації учнямиробочих місць; контролю технологічної послідовностівиконання завдання на первинному етапі; перевірки виконання учнями ТБ праці тасанітарних вимог; перевірки додержаннями учнямиконтролю якості; виявлення рівня самоконтролю тавзаємоконтролю учнів;
виявлення помилок та наданняучням допомоги для виправленняприпущених помилок; перевірки додержання учнямиробочих норм часу; контроль технологічної послідовностівиконання завдання на заключномуетапі; оцінювання робіт учнів.IV . Заключний інструктаж.Підведення підсумків уроку.
Оголошення оцінок і їх коментар.Аналіз помилок і обговорення зучнями,причин їх виникнення.Домашнє завдання ( засвоєнняприйомів фарбування волосся )Прибирання черговими навчально-виробничої майстерні.
Додаток № 1ОКИСЛЮЮЧІ ЕМУЛЬСІЇ (ОКИСНИКИ)
№З/П
% окисника
Рівень до якогоможнапофарбувати
В яких групахбарвниківвикористовується
1. 3% (10) Піднімає на піврівня
I група;II група(тонування);тон в тон
2. 4 % Піднімає наодин рівень
I група;II група(тонування);тон в тон
3. 6% (20) Піднімає на1-1,5 рівень
Тон в тон приФарбуванні сивоговолосся
4. 9% (30) Піднімає на2-3 рівня
I група(освітлення)
5. 12% (40)
Піднімає на3-4 рівня
Освітлення темноговолосся;блондування;Мілірування
6. 1,5-3%Напівперманентнібарвники
Тонування
Інструкційно – технологічна картаПроведення технологічної процедури фарбування
волосся барвниками І і ІII групи (метод створення тоновогоефекту на кінчиках).
1.Підготовчі роботиВиконати підготовчі
роботи в такійпослідовності:з’ясувати стан здоров’яі самопочуття клієнта;діагностика волосся ішкіри;визначити природнійта бажаний колірволосся клієнта;підібрати потрібнийбарвник;виконати тестуванняволосся та шкіри надію барвника,окисника;визначити методфарбування;підготуватиінструменти іпристосування.
3.Змішуваннябарвника.Розмішати фарбу передзастосуванням.Фарбувальну сумішретельно перемішати дооднорідної консистенції.Працювати обов'язковопотрібно в захиснихрукавичках.
2. Поділ волосся назони.Розділити волосянийпокрив голови на зони:тім'яну,потиличну і двіскроневі. В тім’яній іверхньо - потиличнійзонах вибираємо пасма .Зав'язуємо їх
резиночками дляволосся.
4.Нанесення фарби.Готовий препаратнанести на сухе волосся.Нанести за допомогоюгубки.Барвник наносиморівно,швидко і точно.Фарба повиннадостатньо обволікатикожну волосину.
5.Нанесення фарби.На кінчики хвостиківнаносимо висвітлюючийрозчин і закручуємо їх уфольгу. Залишаємо йогона 25-30хв.По бажанню клієнтаможемо виконатипроцедуру тонуванняволосся в яскравікольори.
6.Нанесення фарбиповторно длятонування. Побажанню клієнтавиконати процедурутонування волосся вяскраві кольори.На руку в гумовійрукавичці наносимосуміш. На пасма якбиковзаючи по всійдовжині пасма прицьому втираючисуміш в кінці волосся. Акуратно закручуємопасма в фольгу. Даємо час витримки25-30хв.
7.Заключнаоперація.Виконати миттяголовиі укладку волоссязабажанням клієнта.
Для нотаток
Використана література:1.Гутиря Л.Г. Сучасна перукарськасправа:підручник.-Х.: Фаліо ,1997.-464с.2.Главчак О.Палитра модниць//Косметологияи ароматология.-2006.-Вип.2.-С 3-6.3.Григорьев Д.Г. Уход за волосами.- Ростов –на Дону: Изд . Дом « Проф-Прес »,1998-72с.4.Новые тенденции в свадебных прическах иобразы из коллекций зарубежных мастеров//Свадебные прически и стиль.-2007.-Вып 3.-С.19-199.5.Основи перукарської справи:підручник:У3Кн.2/Н.А.Горбатюк та ін.-К.:Грамота,2005.-576с.4.Стили для средней длины //Ваши волосы.-2008.-№6.-С.96-99.6.Идеи стиля //Ваши волосы.-2009.-№ 1.-С.50-60.7.Искуство обесцвечивания//Информ сайт.-http://kosmetikaoptom.ru8.Кончиць О. Як побороти проблему сивоговолосся//Рівне-Ракурс.-2007.-№ 306.-23 серп.