урок природознавства в 1 кл

12
КЗ «НСЗШ №9» Урок з природознавства Тема: «За що нам вдячні домашні улюбленці?» Проведений у 1- В класі

Upload: -

Post on 12-Apr-2017

288 views

Category:

Education


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: урок природознавства в 1 кл

КЗ «НСЗШ №9»

Урокз природознавстваТема: «За що нам вдячні домашні

улюбленці?»

Проведений у 1- В класі

Класний керівник: Коваленко І.С.

Нікополь 2014

Page 2: урок природознавства в 1 кл

Тема: За що нам вдячні домашні улюбленці?Мета: розширити знання учнів про тварин , які живуть поруч з людиною ; розвивати уміння описувати зовнішній вигляд тварин найближчого оточення, доглядати за ними, розвивати спостережливість , пам’ять , увагу , збагачувати словниковий запас ; виховувати активний інтерес до пізнання природи ,гуманне ставлення до всього живого.Обладнання : ілюстрації тварин, сонечко, хмаринки.Тип уроку : комбінований

Хід урокуІ. Організаційний момент Гасло уроку:

Ти завжди відповідаєш за тих, кого приручив.Антуан де Сент-Екзюпері

ІІ. Актуалізація опорних знань Ігрова ситуація „Визволи сонечко”. ( Малюнок сонечка і хмаринок).Щоб знову засяяло сонечко , потрібно виконати всі завдання хмаринок . - Допоможемо ? (Так.)

Page 3: урок природознавства в 1 кл

Завдання І хмаринки . 1. Підсумки фенологічних спостережень .Лютий — місяць дуже лютий: Запитає, в чому взутий? Виє хуга-завірюха, Не пускає без кожуха. Але сонечко сміється, Стиха до землі проб'ється, Хоч частинку, хоч хвилинку, А погріє її спинку.- Пригадайте ще назви зимових місяців. (Грудень, січень, лютий )Сім братів човном пливуть,Кожного іменем зовуть (Дні тижня )Я у батька третій син ,А дітей у нього сім.Маю четверо сестер ,Звуть усі мене ... (Четвер )- Який сьогодні день тижня ? (Четвер)- Опишіть сьогоднішній день . Діти описують день. Вказують на стан неба : небо ясне , вкрите хмарами чи похмуро . Розповідають чи є в цей день опади . - Про яку природу розповідали діти ?( Про неживу ) - А яка ще є ? (Жива) - Що належить до живої природи ? До живої природи належать люди , рослини , тварини .- Ви добре виконали це завдання . Завдання ІІ хмаринки . 1. Роздивіться і розкажіть!- У які групи можна об’єднати цих тварин?

Дикі тварини. Їх ніхто не доглядає. Свійські тварини. Їх розводять і вигодовують люди для своїх потреб.

- На які групи можна поділити тварин за їхніми зовнішніми ознаками?

Завдання ІІІ хмаринки . Дидактична гра "Комаха, риба, птах, звір".На картках зображені тварини різних груп.– Розподіліть тварин по групах.– Які характерні ознаки тварин кожної групи?

- Чи вміють тварини говорити ? (Ні )- А де вони завжди говорять ? (У казках)

Page 4: урок природознавства в 1 кл

- Пригадайте назви українських народних казок , де головними героями є кіт чи собака. В цьому вам допоможуть ілюстрації. (На дошці ілюстрації до казок „Котик і Півник”, „Рукавичка”, „Пан Коцький”.)- Ви дуже добре справилися з цим завданням . Молодці.

ІІІ Повідомлення теми і мети уроку .– Сьогодні на уроці ми продовжимо говорити про домашніх улюбленців.

Відгадування загадок.Має вуса, довгий хвіст,Молочко, сметану їсть.Стерегтися мишкам слід,Якщо є у хаті… (кіт).

Маленька, зла й кудлата,Дає про себе знати.У двір свій не пускає,Усякого злякає. (Собака)

Page 5: урок природознавства в 1 кл

– Собака і кішка удома – найперші наші друзі.– Що ви про них знаєте?Показ порід домашніх тварин.

Цікаві факти про домашніх тварин.* Коти видають близько 100 різних звуків. Собаки – лише 10.* Це може здаватися дивним, але деякі собаки облизують свої лапи і умивають ними морди, як це роблять кішки.* Коти відчувають запахи в 14 разів сильніше, ніж люди.* Багато експертів вважають, що собаки можуть бачити тільки 2 кольори – червоний і зелений.* Люди можуть розрізняти 16 зображень в секунду, а хвилястий папужка – 150 зображень за секунду.

Завдання IV хмаринки . - Відгадайте загадки і згадаємо , які ще тварини можуть жити поруч з

людиною вдома .

Як веселка кольоровий , Має здібності до мови . Слово птаху лиш скажіть , Він його повторить вмить . (Папуга) Живе спокійно , не спішить , Вона ніколи не біжить ,

Page 6: урок природознавства в 1 кл

Під панцирем без страху , Гуляє ... (Черепаха ) Це який дивак знадвору Носить здобич у комору Не на спині у мішку , А сховавши за щоку ? (Хом’як) Не літає і не ходить , Має рота , не говорить . І велика й невеличка , Там живе , де є водичка. (Риба ) Він на зайця дуже схожий . Має куций хвіст . Довгі вуха , косі очі , Та не зна , де ліс . (Кріль )- Ці тварини часто живуть поруч із людиною . Як ми їх називаємо? (Домашніми улюбленцями ). Чому ? Вони дарують нам чудовий настрій .Вони завжди поруч з нами . За ними цікаво спостерігати . Можна багато дізнатися про їхні звички та уподобання.

Page 7: урок природознавства в 1 кл

Фізкультхвилинка .Встало вранці ясне сонце ,Зазирнуло у віконце .Ми до нього потяглися ,За промінчики взялися .Нумо дружно присідати ,Сонечко розвеселяти .Встали-сіли. Встали- сіли. Бачте , як розвеселили !Стало й сонце танцювати ,Нас до кола припрошати .Нумо-разом! Нумо – всі !Потанцюймо по росі !Завдання V хмаринки .1. Догляд за домашніми тваринами.- Як за ними доглядати ?

Page 8: урок природознавства в 1 кл

Їх необхідно годувати , давати свіжу воду , слідкувати за чистотою , вигулювати , спілкуватися з ними , а саме головне - любити .- Яку приносять користь , коли живуть поруч з людиною ? Людина має гарний настрій . Вчиться бути відповідальною , спостережливою.- За що нам вдячні домашні улюбленці ? Домашні улюбленці вдячні нам за турботу , за любов , за доброту .2. Розповідь учителя . ( За С. Єфименко )

Про папужку Якщо ви збираєтеся вибрати папужку , раджу вам зупинитися на хвилястій папужці . Їй підходить невелика клітка , а догляд за нею не потребує багато часу. Головне , що хвилясту папужку можна навчити говорити . Для цього треба часто звертатися до пташки , чітко й голосно вимовляючи прості слова . Через деякий час папужка почне повторювати те , чого її навчили . Годувати пташку потрібно просом , вівсом , соняшниковим насінням . Із задоволенням папужки їдять білий хліб , варені яйця , черв’яків. Обов’язково додавайте до їжі потрошку крейди , сіль , пісок . Люблять папужки яблука , гілочки верби . Пам’ятайте , що в клітці завжди повинна стояти посудинка зі свіжою водою. А про те , що в папужчиній хатці має бути зразкова чистота , то це ви розумієте самі .V Узагальнення та систематизація знань .Завдання VI хмаринки .1. Опишіть тваринку.Я роздам розмальовки, а ви розфарбуєте, дасте кличку улюбленцю і розкажете невеличку розповідь про неї.Наприклад:У мене вдома живе папуга . Його звуть Кеша . Я його дуже люблю . Мій домашній улюбленець – хом’ячок Хомка. Я піклуюся про нього - даю зернята , свіжу водичку .2. Робота з віршем В. Бондаренко «Де найкраще?»В зеленої жабки Малесенькі лапки ,А оченята - мов золоті .Їй добре в долоні У дівчинки Соні ,Але найкраще у чистій воді .- Як ви гадаєте , де краще жити тварині : в квартирі чи на волі ? Ті тварини , які народилися в неволі , добре почувають себе у нас вдома . А от дикі тварини мають жити на волі .- Чи зрозуміли ви , де найкраще зеленій жабці ? Їй найкраще у чистій воді .- Чому ж не в долоньках у дівчинки ?Бо її домівка у чистій воді .

Завдання VII хмаринки .Робота в парах.На партах лежать частинки фотографії, діти повинні скласти і дізнатися, хто зображений на ній.Учні демонструють виконане завдання , називають домашніх тварин та їх клички .

Page 9: урок природознавства в 1 кл

Сонечко дякує дітям нашого класу за гарну роботу на уроці і дарує вам свої ласкаві промінчики . Учні нашого класу кмітливі , розумні , спостережливі . Вони справжні знавці і любителі природи .

VI Підсумок уроку .- Давайте пригадаємо , яких тварин можна тримати вдома ? Вдома у людей живуть рибки , кролики , хом’яки , черепахи , папужки , котики , собачки .- Як за ними доглядати ? Потрібно дбати про їжу , воду , чистоту . Потрібно спілкуватися з ними . Потрібно їх любити .- Утримання домашніх тварин – це не тільки задоволення , розвага , а й велика відповідальність. - За що нам вдячні домашні улюбленці ? Домашні улюбленці вдячні нам за турботу , за любов , за доброту .

Ось і пролунав дзвінок –Закінчився наш урок .За роботу по заслузі

Щиро дякую вам , друзі !

Page 10: урок природознавства в 1 кл