nutitivna tablica

Download Nutitivna tablica

Post on 15-Nov-2015

20 views

Category:

Documents

2 download

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Bitno

TRANSCRIPT

itarice i derivati

itarice i derivati

Minerali (mg)Vitamini (mg)

NamirniceKalorijaUH(g)M(g)P(g)KalcijeljezoMagnezijFosforKalijNatrijAB1B2B6CE

Penina klica38247,710,025,29084001100780--12,53127

Kukuruzna klica40740,021,713682,2550910770--1,50,33016

Jemena klica36946.67,628.62847.3227775---1--314

Zobeno brano35365,05,01253313039043120,120,550,12-03,2

Penino brano34569,42.112,1413.3-37229020,120,550.12-03,2

Kukuruzno brano35976,12.67,861.8841893000.7-0.50,16-0-

Jemeno brano35372.32.011.528237----0.10.1-0-

Riino brano347700.57.5100,6-----0,060,05-0-

Zobene pahul|ice34764.45.813,9544.31484043402-0.40,140,5802

Kukuruzno zrno35469,04,49.52031202803401-0.40,10,7001,55

Kukuruzne pahuljice37584,60,48,1101.31756160660-00,040,1-

Riino zrno (neljuteno)35277,01,47.8452113302213900,30,06-0-

Zrno glazirane rie. sirovo35178,20,97.660,8211581175-0,070,030,150-

Zrno glazirane rie, kuhano11625,80,32.540,3-44382-0,020,01-0-

Riine pahuljice37587,0-6,7301,7----00,330,07-0-

Pecivo (kifle)26357,70,56,8240,552411011549000,070.040,1800,2

Bijeli penini kruh26257,00,76,9220,82710010849300.070,050,1800,2

Raeni kruh24151,01,07,024239150150--0,20,2-0-

Jemeni kruh24652.71,06,4221,9713510022000,160.120.220-

Crni kruh25749.02.69,3461,2-13315043000,150,1-0-

Dvopek36172,53,08,540--180------0-

Penini griz35376,00,810,3171-88112100,090.04-0-

Sirovo tijesto37076.51,412,8221,53516580500,090,06-0-

Keksi42177,010.05,6----------

Slatkii - kolai (prosjenu)28240.010.08,01001.6----0,030.160,22--

Torta s jabukama25239.52.170.4-24--0,10,030,02---

Vrijednosti u tablicama odnose se na 100 g jestive tvari i sirove namirnice

Meso

Minerali (mg)Vitamini (mg)

NamirniceKalorijaUH(g)M(g)P(g)KalcijeljezoMagnezijFosforKalijNatrijAB1B2B6CE

Govee meso polumasno2520.516.918,262.819177324700,020,11,180,410,45

Govei but19112.519.5112,9-18040068-0,080,170,5--

Govei loj7710851.5------0,3----

Govedina u konzervi223013.525,2254,211185130000,020,2-0-

Konjsko meso1100,92,321.4122,72017515020-0.060.11-2-

Ovje meso polumasno2.37018.717102,524170300800,030,20,210,31-

Ovji kotleti34803214,692,5-15434590-0,130,180,33-0.7

Ovja pleka28902516102,5-144-------

Ovji but230017,518102,7-20238078-0,160.220,32-

Ovji loj7980885,01-----------

Telee meso polumasno180011,219,6110,2222200300500.020,150.250,400,9

Telea koljenica18501219,1112,9-20632048-0,180.28--

Telei kotleti16309,519,3112,9-20030160-0,140.260,430-

Janjee meso28002416101.82415026590-0,20.250,20-

Janjei kotleti33003015102-140---0,2U 14-0-

Svinjsko meso polumasno291025,216y2 4201803207600,80.190,52-

Svinjski kare3300301592.4-1 50--00,80,2--

Svinjski kotleti334030,315,182,2-1573586200,80,190,4800,7

Svinjska peenka291025.21692,2-152--00,90.19-0-

Sirova dimljena unka3850,33517102.520136248253000,750,190,400.44

Polumasna slanina622659,1130,815108225177000.440,160.3500,5

Svinjska jetrica1291,64,819,8101620333340774.260,432,850,85270,96

Svinjska mast892099-10.1-30,20,3000-02

Kuhana mesnata slanina57515323.5193,1-26539524 3000,480,3-0-

Meso domaeg zeca1540820.4182,4-210-400,010,040,180.60-

Vrijednosti u tablicama odnose se na 100 g jestive tvari i sirove namirniceSuhomesnati proizvodi

Minerali (mg)Vitamini (mg)

NamirniceKalorijaUH(g)M(g)P(g)KalcijeljezoMagnezijFosforKalijNatrijAB1B2B6CE

Prene kobasice3200,824,623---

Prene debrecinke48410,7412810--150-------

Hladetina2391743-----------

Kuhana slana unka264020,619.592,7-9234887600,540,26-0-

Mortadela26502119-----------

Jetrena pateta45454214-----------

Vrijednosti u tablicama odnose se na 100 g jestive tvari i sirove namirniceDivlja s dlakom

Minerali (mg)Vitamini (mg)

NamirniceKalorijaUH(g)M(g)P(g)KalcijeljezoMagnezijFosforKalijNatrijAB1B2B6CE

Jelen1190.6420102924032070------

Srna11803,621,4195291833307000,370,28-0-

umski zec1330522-----0,050,06---

Poljski zec990.20.922,3123.1-157--00,090,19--

Divlja svinja1040 -1221----------

Vrijednosti u tablicama odnose se na 100 g jestive tvari i sirove namirnicePerad

Minerali (mg)Vitamini (mg)

NamirniceKalorijaUH(g)M(g)P(g)KalcijeljezoMagnezijFosforKalijNatrijAB1B2B6CE

Domaa patka322028.516151.81518828585-0.10,24-8-

Paje meso bez masnoe198012.22210215200285850,10.3-8-

Pura2450,418,120,1253,8-32034066-0,30,14-8-

Guska358032,516,2131,9-18442085-0,130,220,6-

Gusja jetrica1805,5101710--180230140-0,02--0,9-

Pile14506,820,8121,835200356800,010,10,20,52,50.25

Pilea jetrica1352,6422.1167,413240179859,660,42,5-35-

Koko29702518131,5-200---0.080,1600-

Pernata divlja

Minerali (mg)Vitamini (mg)

NamirniceKalorijaUH(g)M(g)P(g)KalcijeljezoMagnezijFosforKalijNatrijAB1B2B6CE

Divlja patka1260,5422----------

Fazan1080,5222----------

Trka1150.51,425-----------

Vrijednosti u tablicama odnose se na 100 g jestive tvari i sirove namirnice

Morske ribe

Minerali (mg)Vitamini (mg)

NamirniceKalorijaUH(g)M(g)P(g)KalcijeljezoMagnezijFosforKalijNatrijAB1B2B6CE

Sardina(cijela u konzervi bez ulja)2071.21125,73862,7-5863975050,080,020.170,280-

Sardina (svjea)174010212881,2-490--0,01-0,4-2,5-

Osli8602175412018027489-0,080,01-1-

Orada770117530.9-350--------

Barbu n99031895-31180250100------

Bakalar (svjei)6900,416,3110.5281893398600,060.090,22-

Sle (svjei)239018,817.3571.1262403171180.040.060,240,450.5-

Sle (marinirani)2041,11,418,3300,9915028510000,05-0,080,15--

Sled (dimljeni)205012,922,2661.4-2542857200,010,040,280,35--

Srdela1670,6920180,9-182--0,150.060,5---

Skua18301218,751332303501400.050,150,350.701.6

Raa8901202012524024075------

List i iverak6500.514,9300,831195330700,010,220,210.25--

Tuna (svjea)2250132751.5----0.30,050,11---

Tuna u konzervi284020.923 871,2-2943433600,30,050,060,250-

Vrijednosti u tablicama odnose se na 100 g jestive tvari i sirove namirniceSlatkovodne ribe

Minerali (mg)Vitamini (mg)

NamirniceKalorijaUH(g)M(g)P(g)KalcijeljezoMagnezijFosforKalijNatrijAB1B2B6CE

Krkua6301,512------------

Jesetra1250520401,818260230100------

Mladica7600,418201,12520030065-0,2----

Jegulja (svjea)282025,612,7180,718168240700,60,150.350,281.6-

Jegulja (dimljena)3280,827,818,6950.7502112358000,750,140.370,15--

tuka89-1.218,2200,73020030070-0.150,7--0,2

aran14907.118,934120230280500,090,090.04---

Crvenperka1120419------------

Grge9702,418,734125210250700,010,080,12---

Losos (svjei)202013,619,9240,830270390500.070,170,170 981-

Losos u konzervi16809.620,2671.3302283305500,070,030,180.450-

Pastrva9602,119,220125220410400,050,090.15---

Vrijednosti u tablicama odnose se na 100 g jestive tvari i sirove namirnicekoljke, rakovi i sl.

Minerali (mg)Vitamini (mg)

NamirniceKalorijaUH(g)M(g)P(g)KalcijeljezoMagnezijFosforKalijNatrijAB1B2B6CE

Kuhana koljka4710,310125205020443-------

Rijeni rak (svjei)991,32,916,9450,948182110400-0,050,060,350-

Rijeni rak u konzervi1011,3317300,9-180-1000-0.050,15---

Morski rak (kuhan)960.32,218,720024030026014000,010,010.050.132-

Morski rak u konzervi850,30,918,7601,8-15222014000,020,010,030.110-

Pu7620,8151703,5250-------15-

ablji bataci6900.316,4181,12314730855-0,140,25-5-

Jastog (svjei)840,51,916,2610,622200260300-0,150,13-5-

Jastog u konzervi870,41.318,4650,8-190---0.160,14-4-

Korniaa664,81.29945,6421421982900.10,180.230,110-

Vrijednosti u tablicama odnose se na 100 g jestive tvari i sirove namirnice

Mlijeko

Minerali (mg)Vitamini (mg)

NamirniceKalorijaUH(g)M(g)P(g)KalcijeljezoMagnezijFosforKalijNatrijAB1B2B6CE

Majino mlijeko767,74,51.1340,053,51411170.060.040.040,0250,24

Kravlje mlijeko, neobrano, nekuhano (svjee)674,73,83,31370,051391143770.030,040.160,0510,06

Kravlje mlijeko, obrano3550,13.51300.1149520065-0,040.160,051-

Kravlje mlijeko kondenzirano, nezaslaeno14910.48,67.52430,2-195260950,110,060,360,031,5-

Kravlje mlijeko kondenzirano, zaslaeno33753,99,49,12730.2-2303401400,110,10,390,063-

Kravlje mlijeko u prahu, punomasno zaslaeno428601220------------

Ovje mlijeko1034,375,52100,0815142190600,060,070,50.33-

Kozje mlijeko744.74.43,81370,117100165500,040.050,120.032-

Kobil|e mlijeko4861,62,2100-155880150,020.030.020.0310-

Vrijednosti u tablicama odnose se na 100 g jestive tvari i sirove namirniceFermentirana mlijeka, vrhnje i ostalo

Minerali (mg)Vitamini (mg)

NamirniceKalorijaUH(g)M(g)P(g)KalcijeljezoMagnezijFosforKalijNatrijAB1B2B6CE

Kiselo vrhnje sa 35% masnoe300430,1990,1-7560210150.330,30.14-1-

Mlaenica3540.53 51030,11593145580,010,040,180,0410,05

Tueno slatko vrhnje3163.132.72.3770.05-6267390.150,330.250,141-

Kefir442,723,8------------

Jogurt724.53.84.81500.2-135190620.040,050.030,032-

Svjei bijeli sir11847,58.5160--90---0,020.3-1,5-

Maslac7350,7810,6160,1911623100.9900.010,15-2,6

Vrijednosti u tablicama odnose se na 100 g jestive tvari i sirove namirniceFermentirani sirevi

Minerali (mg)Vitamini (mg)

NamirniceKalorijaUH(g)M(g)P(g)KalcijeljezoMagnezijFosforKalijNatrijAB1B2B6CE

Brie2631.620,917185--190--------

Camembert3052,923,919.42680,5181861251