boneka boneka jari

3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN SENI VISUAL Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Tahun : 3 Bidang : Membentuk dan Membuat Binaan Aktiviti : Boneka Tajuk : Boneka jari Masa : 60 minit Objektif Modul : Guru dapat mengajar murid menghasilkan boneka jari. Objektif Pengajaran dan Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid-murid dapat: 1. Menghasilkan boneka jari. 2. Menghias boneka jari menggunakan warna magik. Keperluan : 1. Alat : gunting, 2. Bahan : gam, kelongsong telur, butang, warna magik 3. Rujukan : Buku Sumber Guru Pendidikan Seni KBSR, Huraian Sukatan Pelajaran PSV KBSR Prosedur : 1. Guru menentukan aras pembelajaran dalam Pengajaran dan Pembelajaran. 2. Guru merancang strategi pengajaran dan pembelajaran dengan menerapkan Teori Kecergasan Pelbagai, Kemahiran Berfikir Secara Kritis dan Kreatif. 3. Guru memulakan aktiviti dengan menjalankan set induksi. 4. Guru menunjuk cara dan membimbing murid menghasilkan boneka jari. 5. Pembelajaran diakhiri dengan Sesi Apresiasi dan Refleksi.

Upload: ong2012

Post on 11-May-2015

1.983 views

Category:

Education


9 download

TRANSCRIPT

Page 1: Boneka   boneka jari

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN SENI VISUAL

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Tahun : 3

Bidang : Membentuk dan Membuat Binaan

Aktiviti : Boneka

Tajuk : Boneka jari

Masa : 60 minit

Objektif Modul : Guru dapat mengajar murid menghasilkan boneka jari. Objektif Pengajaran dan Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid-murid dapat:

1. Menghasilkan boneka jari.2. Menghias boneka jari menggunakan warna magik.

Keperluan : 1. Alat : gunting, 2. Bahan : gam, kelongsong telur, butang, warna magik 3. Rujukan : Buku Sumber Guru Pendidikan Seni KBSR, Huraian Sukatan Pelajaran PSV KBSR

Prosedur : 1. Guru menentukan aras pembelajaran dalam Pengajaran dan Pembelajaran.

2. Guru merancang strategi pengajaran dan pembelajaran dengan menerapkan Teori Kecergasan Pelbagai, Kemahiran Berfikir Secara Kritis dan Kreatif.

3. Guru memulakan aktiviti dengan menjalankan set induksi. 4. Guru menunjuk cara dan membimbing murid menghasilkan

boneka jari. 5. Pembelajaran diakhiri dengan Sesi Apresiasi dan Refleksi.

BUTIRAN KEGIATAN HASIL PEMBELAJARAN STRATEGI

Page 2: Boneka   boneka jari

PENGAJARANDAN

PEMBELAJARAN

Set Induksi :

Guru manunjukkan lakonan cerita arnab dan kura-kura dengan menggunakan boneka jari.

Murid menghayati cerita tersebut. Kontekstual

Aktiviti 1 :

Guru menyenarai bahan yang akan digunakan untuk menghasilkan boneka jari.

- kelongsong telur- gam- warna magik- butang

Aras 1 :

Murid mengetahui bahan yang akan digunakan dalam penghasilan boneka jari.

KBKK – kritismencirikan

Aktiviti 2 :

Guru menunjukkan langkah-langkah menghasilkan boneka jari menggunakan kelongsong telur

- mewarna- menampal butang- menghias

Aras 2 :

Murid mengetahui cara-cara menghasilkan boneka jari mengikut urutan.Murid memahami bahawa perlunya ada sifat kesabaran dan kelembutan ketika mewarna kelongsong telur.

Pembelajaran Masteri

Aktiviti 3 :

Guru membimbing murid mewarna kelongsong telur dengan menggunakan warna yang sesuai.

Aras 3 :

Murid dapat membuat boneka jari menggunakan kelongsong telur.

Murid menghias mata boneka menggunakan tampalan butang.

KBKK - KreatifMenjana idea

Sesi Apresiasi dan Refleksi :

Guru meminta murid menyarung serta berbual dengan rakan menggunakan boneka jari .

Murid menggayakan boneka jari sambil bergembira.

TKPInterpersonal